Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Srpen 2018

J

14. srpna 2018 v 16:12 | Dahaka

Junjou Romantica


Junjou Romantica

14. srpna 2018 v 16:10 | Dahaka
Jméno: Junjou Romantica
Rok vydání: 2008 - 2015
Počet dílů: Zatím 3 řady po 12 dílech + 2 OVA
Žánr: Romantika, komedie, ze života,
Tvůrce: Shungiku Nakamura
Popis: Misaki se kvůli nástupu na školu musí přestěhovat k příteli svého bratra, což je známí spisovatel Usami. Misaki však brzy poznává jeho zvrácenost a psaní BL románů. Dokáže s tímhle mužem vyjít?

Hiroki je trochu egoistický asistent na univerzitě, který si po nezdařené lásce k Usamimu najde i přes svůj nesouhlas nového přítele, Nowakiho, který vtrhne do jeho života jako tajfun. Tak rychle ale i zmizí, aniž by dal Hirokimu vědět. Co se vlastně mezi nimi stalo? Kam Nowaki zmizel a proč? Dokáží i toto odloučení překonat a znovu obnovit svůj vztah?

Miyagi je učitel na univerzitě a kolega Hirokiho, kterému do života vtrhne bratr jeho bývalé ženy, Shinobu. Ten mu ohlásí, že ho miluje. Samozřejmě velký věkový rozdíl i fakt, že Miyagi stále chová city ke své bývalé lásce, která zemřela nebude pro Shinobua snadné překonat. Dokáže Miyagi vystát tohoto malého teroristu a otevřít své srdce znovu?
Dojmy: Tři páry, tři příběhy. Každý dostane svůj prostor a každý je trochu jiný. Velmi sladká animace je opravdu hezká na pohled, ovšem některé záběry se recyklují a na mě je to z další a další řadou stále sladší a sladší. Postavy jsou však hezky udělané a co teprve ty hloupé detaily, jako medvídci, pandy a kačenky. Hodně povedený hudební podkres, skvělý vtip i dobře posazená romantika. Vše funguje spolu dokonale. Postavy jsou zajímavé, nejsou černobílé a vztahy jsou i místy dost dramatické. Velmi oblíbené anime všech fujoshi, které způsobilo v yaoi malou revoluci a ukázalo, že jde na tomto žánru i vydělat. Je to prostě srdcovka, viděla jsem ho snad pětkrát a stále nepřestalo bavit. Bohužel mu další nastavované pokračování spíše ubližují. I tak, musím uznat že z mého nejméně oblíbeného páru se po těch třech řadách stal můj nejoblíbenější pár. Divné...
Junjou miluju, i když je jen soft, i když jeho bratr Sekaiichi je dospělejší....prostě se tyhle postavy a jejich nelehký společný život ve vztahu zaryjí do srdce a vy toužíte vidět další překážky v jejich soužití.
Za mě opravdu nutnost pro každou fujoshi.
Titulky: Akihabara

Ukázka

Loveless

14. srpna 2018 v 15:54 | Dahaka
Jméno: Loveless
Rok vydání: 2005
Počet dílů:12 + 13 speciálů
Žánr: Fantasy, magie, neko, shounen-ai
Tvůrce: Kouga Yun
Popis: Mladý neko chlapec Ritsuka to v životě nemá lehké. Po smrti svého bratra se jeho matka pomátla a pro ránu nejde daleko a tak je Ritsuka dost uzavřený. Jednoho dne před školou potká bratrova kamaráda Soubiho, který mu neustále cpe do hlavy, že ho miluje a bude ho ochraňovat. Ritsuka z počátku nechápe, co je tento muž zač, ale přesto mu začne důvěřovat a uzavře s ním kontrakt. Čeká je ještě těžký boj, aby obhájili své pouto a aby si Ritsuka ochránil svou nevinnost a ouška.

Dojmy: Tohle anime je tak trochu dávná láska a srdcovka. Měla jsem nesmírně ráda charakter Soubiho, i celý ten magický svět. A kdo by nemiloval neko. Ale anime může působit trochu zmatečně, protože mnoho věcí zůstává jen naznačeno a za oponou a více se jim věnuje až manga. I tak anime dalo prostor i vedlejším párům, což bylo úžasné. Hudebně je anime také velmi silné s krásnými písněmi jak openingu tak endingu.
Na anime mě hodně bavili i akční pasáže a souboje, tak i klidnější, romantické části, kdy se Soubi snažil Ritsuku odouškovat a udělat z něj muže. Jejich velký věkový rozdíl mi ani nepřišel tak patrný. Je to navíc zcela určitě jediné shota, které mi nevadí, protože Ritsukovi je opravdu jen 12. Naštěstí tak nevypadá a ani se tak nechová, takže jsem s klidem na tento fakt zapomněla. Navíc mělo anime takovou podivnou svíravou atmosféru, což dodnes nechápu.
Bohužel konec, byť je dobře řešený vlastně nic moc neuzavře a dá nám jen další otázky. Otázky se ale můžete dozvědět jen v manze, která je opravdu komplexní a nádherná.


Trailer


Koisuru Boukun

14. srpna 2018 v 15:41 | Dahaka
Jméno: Koisuru Boukun
Rok vydání: 2010
Počet episod: 2 OVA
Žánr: Komedie, sex, ze života
Tvůrce: Takanaga Hinato
Popis: Morinaga je studentem vysoké školy a homosexuál. Bohužel se mu povede zamilovat do nejméně vhodného muže, do svého senpaie, který je navíc naprostý homofob. Morinaga se mu sice ze svých citů vyzná, ale je krutě odmítnut. Jednou večer se mu ale naskytne příležitost, když se Senpai nacpe k němu do bytu a začne popíjet. Co čert nechce, jakmile dojde pivo, vyžahne senpai láhev s neznámým obsahem. Jaké je Morinagovo překvapení, když zjistí, že Senpai vypil láhev afrodisiaka a rozhodne se využít příležitosti a dokázat Senapiovi jak moc po něm touží.
Bohužel rána bývají krutá a Morinaga bude muset za svou drzost zaplatit.
Dojmy: Úžasné, morbidně vtipné anime na ještě mnohem lepší mangu, která je dodnes umisťována do top desítky nejlepších yaoi mang. Není se čemu divit. Tenhle příběh stojí na trochu pitoreskním vztahu obou hrdinů a hlavně na jejich povedených charakterech. OVA mají dobrý začátek, i konec, výbornou animaci a skvělý humor. Opět je to jen malé nakousnutí mangy, takže vás to donutí si jí přečíst, protože budete chtít stále více. Jedno z mála yaoi, kde jsou role seme a uke trochu otočená a postavená na hlavu. Ale to je na tom asi to nejlepší. A když už se Morinaga ze sexuální frustrace rozhoupe, umí být opravdu dost sexy a nebezpečný. Bohužel mi v anime vadila trochu prkená sexuální scéna, která...co si budeme povídat je prakticky znásilněním. Tohle yaoi anime je však moje nejoblíbenější ze všech a i manga, která stále vychází má úžasné grády. Takže vřele doporučuju.


Ukázka:

Kachou no Koi

14. srpna 2018 v 15:31 | Dahaka
Jméno: Kachou no Koi
Rok vydání: 2010
Počet dílů: 1 OVA
Žánr: Komedie, parodie, romantika
Tvůrce: Kyushuu Danji
Popis: Odakara je i ve svých 33 letech panic. Nikdy ale nad svou orientací nepřemýšlel, i když všichni jeho firmě ví, že je gay, protože to má snad neonem napsané na čele. Odakara si svou orientaci uvědomí až když do jeho firmy nastoupí nováček, mladík Harada, který se do svého šéfa zamiluje a snaží se ho trochu zaučit do tajů mužské lásky. Bohužel s Odakarou to tak lehké nebude.
Dojmy: Je to parodie na yaoi. A to hodně švihlá. Celou dobu při sledování mi lítaly neonové otazníky nad hlavou, protože tohle anime jinak sledovat najde. U tohoto počinu se pokaždé řežu smíchy, protože se to nedá jinak. Většina věcí je dohnána až do absurdních extrémů parodie a vztah hlavních hrdinů vůbec není jednoduchý. Naopak občas působí i dramaticky.
Tohle anime nejde brát příliš vážně, zvlášť když už tam potkáte vulgární veverku a soutěž na pánské spodky. Ale jeden díl tak vypadá mnohem delší, než ve skutečnosti je.
Hudebně anime není moc dobré, dabéři spíše lezou na nervy a animace spíše připomíná animix, dost se na ní šetřilo. Ale celkově, pokud si chcete zrušit bránici, doporučuju.
Mangu jsem nepotkala a děkuju za to bohu, to už by moje bránice asi nepřežila.

Gravitation

14. srpna 2018 v 15:21 | Dahaka
Jméno: Gravitation
Rok vydání: 2000
Počet dílů: 13 + 2 OVA
Žánr: Hudební, romantika, komedie, shounen-ai
Tvůrce: Murakami Maki
Popis: Mladý zpěvák rockové skupiny Schuichi má velký problém. Musí napsat novou píseň a vůbec mu to nejde. Zlobiví vítr v parku odnese jeho pokus pod nohy známého spisovatele dívčích románů Yukimu, který však Schuichiho práci ztrhá a dost ho urazí. Mladý zpěvák se s tím ale odmítá smířit a začne Yukiho pronásledovat a otravovat. Ten to však řeší po svém. Povede se Schuichimu překonat tu nevrlou studenou povahu svého nového přítele? Nebo s ním Yuki ztratí trpělivost?

Dojmy: Jedno z mých prvních shounen-ai anime, které jsem viděla. A už tehdá před mnoha lety mi přišlo nesmírně zábavné, grotestkní, a otravné. Ale vztah hlavních hrdinů byl jak na houpačce a to mě vždy bavilo. Jediné shounen-ai, které bylo vysíláno na českém Animaxu a dokonce jediné, které u nás vyšlo česky jako manga série.
Mangu jsem sice nečetla, ale přišla mi trochu lepší příběhově, ale méně dobrá v tom vtipu.
Navíc hudba v tomto anime je opravdu povedená, přeci jen je to o hudební skupině, soupeřící s jinou. Co mě na anime nejvíc vadilo byla občas animace, a hlavně dabér Shuichiho, který mi nehorázně lezl na nervy. I tak je to takové z počátku veselé, než začneme odhalovat Yukiho minulost. Nejlepší superdeformace a chibíci a převleky snad vůbec.
Pokud se chcete spíše pobavit, doporučuju.

Trailer

Kirepapa

14. srpna 2018 v 15:11 | Dahaka
Jméno: Kirepapa
Rok vydání: 2008
Počet episod: 2 OVA
Žánr: Romantika, ze života
Tvůrce: Ryouka Hazuki
Popis: Příběh nás zavádí do podivné rodinky mladého mangaky Chisata, který vychovává sám svého 15 letého syna, Riju. Chisato má však obrovský ochranitelský komplex vůči synovi a také trauma z mládí. Nechce tedy, aby se kamarádi Riujiho s ním pokoušeli o něco víc, než kamarádění. Takže je všemožně likviduje a odhání. Ale na jednoho ze synových kamarádů to ne a ne zabrat. Shunsuke totiž odolává všem eliminacím, protože se do Chisaty zakoukal. Ovšem Chisato se vzájemnému jiskření brání jak to jde.

Dojmy: Trochu praštěné, velmi komediální a občas mírně hysterické anime s pěknou kresbou a zajímavými charaktery hrdinů. Yaoi, které neurazí, ani nenadchne, jen trochu pobaví. Ovšem jistá romantika je správně posazená a celkově oba hrdinové mezi sebou mají jasné jiskření, což je dobře. Trochu ráda Kirepapu připodobňuju k předchůdci Junjo Romantica, protože má podobný styl, jen není tak přeslazené. Ale na rozdíl od Junja končí prakticky nikde, což mě nesmírně naštvalo. Když totiž divák čeká to nejdůležitější rozuzlení OVA končí v nedohlednu. A to jste si už ty hrdiny oblíbily a chtěli zjistit, zda se Chisato pochlapí. Věčná škoda.


Yami no Matsuei

14. srpna 2018 v 15:02 | Dahaka
Jméno: Yami no Matsuei
Rok vydání: 2000
Počet dílů: 13 dílů
Žánr: Magie,horor, fantasy, komedie, shounen-ai
Tvůrce: Matsushita Youko
Popis: Tsuzuki je Shinigami, trochu nenažraný, vždy optimistický, ale žádný kolega z agentury s ním nedovede vydržet. Shinigami totiž mají chránit lidský svět proti démonům a nemrtvým a podobným věcem. Tsuzuki ale nafasuje mladého kolegu Hisoku, který je jeho pravý opak. Oba se snaží spolupracovat, než jsou nuceni postavit se čelem Dr. Murakimu, který je spojen jak s minulostí Hisaky tak i Tsuzukiho. Vzpomenou si oba? Porazí ďábelského doktora? Ale co je to bude stát?

Dojmy: Je to jedno z mých prvních yaoi anime, hned po Grávku. A nutno dodat, že na mě udělalo velký dojem. I po těch letech zůstává stále v mém srdci. Nejen kvůli opravdu geniálně postavenému padouchovi, kterého můžu s klidem zařadit do TOP pětky svých nejoblíběnějších záporáků, ale také celkově kvůli tomu magicko-fantasy světu, s prvky hororu, na kterém toto dílko stojí. Protože tohle není čistě shounen-ai, je to mnohem víc. I tak je tam ten prvek skvěle vyvážen, nejen rodícím se citem mezi hlavními hrdiny, ale hlavně stíhačkou Murakim, který v ději několikrát dokáže, že už měl jak Hisoku, tak Tsuzukiho a dal by si říct znovu. Erotický náboj, co vyzařuje zvláště s Tsuzukim je jasně patrný. Postupné odhalování tajemství i minulosti postav je hodně zajímavé a celkově jsou i animace a hudební podkres hodně výrazné, tak jako atmosféra anime. Jeden z mála shounen-ai seriálů, které snesou i kované yaoistky a patří k základům TV yaoi.
Roztomilý humor i další prostředí a členové agentury jsou jen velkým bonusem.


Ukázka:

Gokujou no Koibito

14. srpna 2018 v 14:47 | Dahaka
Jméno: Gokujou no Koibito
Rok vydání: 2010
Počet dílů: 1 OVA
Žánr: Animix, drama, sex
Tvůrce: Masara Minase
Popis: Mladý model Yoshimi je sice úspěšný a charismatický, ale ve svých šestnácti hodně zkažený a rozmazlený. Když zjistí, že jeho manažer Masahiro je gay, rozhodne se ho vydírat. Požaduje, aby mu Masahiro ukázal, jaké to je spát s mužem. Masahiro z počátku odmítá, ale i on má eso v rukávu. Yoshimimu dá jasné ultimátum, že musí nejdříve porazit svého konkurenta Akita, který je Masahirův bývalý milenec. Povede se to Yoshimimu a bude mít svého manažera jen pro sebe?
Dojmy: Opět další animix, tedy vybarvená rozhýbaná manga. Dokonce jsem tenhle počin četla v minulosti a docela se mi líbil. Takový trochu nezvyklý vztah mezi všemi postavami a i charaktery hrdinů mě bavily a byly zajímavé.Od Masary jeden z mála trochu jiných příběhů. Opět tady nejvíc záleželo na zvukové stránce, která nevyčnívala, ale hlas Yoshimiho mi moc nesedl. Přesto i zde dobrá práce.
Tenhle příběh mě bavil, ale že by se mi nějak zapsal extrémně něčím do paměti se říci nedá. Takový příjemný střed.
Bohužel jako anime by to mohlo být zajímavější. Takhle to nemělo tu pořádnou sílu, ale od animixu se více čekat nedá. Za mě dám raději přednost manze.

Hybrid Child

14. srpna 2018 v 14:36 | Dahaka
Jméno: Hybrid Child
Rok vydání: 2014-15
Počet dílů: 4 OVA
Žánr: Drama, historické, romantika
Tvůrce: Shungiku Nakamura
Popis: Hybrid child je android, který roste, stárne, pokud je zahrnut láskou.Ale i oni můžou své majitele velmi silně milovat.
Opět tři páry, tři osudy a lásky.
Mladý Kotarou se naučí zodpovědnosti, když jeho příteli Hazukimu vyprší délka života. Až tehdy, když ho ztratí si Kotaro uvědomí svou lásku. Povede se mu Hazukiho zachránit?
Ichi je smutný šermíř, který v životě viděl příliš mnoho smrti. Nedává tak svému Hybrid Childovi dostatek lásky a ten tak neroste. Dokáže se Yuzu dostat do šermířova srdce.
Kuroda je tvůrce Hybrid Childů a přítel Ichiho. Dříve spolu bojovali ve válce, ve které Kuroda zbytečně ztratil svého milovaného Tsukusimu, který musel přijmout odpovědnost za neúspěch. Od té doby se snaží vytvořit jeho náhradu, ale bez úspěchu.
Dojmy: Od stejné autorky jako Junjou Romantica a Sekaiichi Hatsukoi přichází krátký ale o to emocionální a smutný příběh, který staví převážně na emocích a ukazuje ztrátu toho, koho nejvíce milujeme. Smutný příběh o lásce má však nádhernou animaci jak postav, tak i prostředí a velmi pěknou hudbu. Ale to, co dělá anime tak dobrým jsou příběhy jednotlivých postav. Musím uznat, že i já u toho bulela jak želva, zvláště u posledního příběhu Kurody. Protože to ani jinak nejde. Emocionální ale krásné shounen-ai. Tohle dílko mě hodně zasáhlo a všechny ty příběhy zůstanou v mém srdci.