Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Bronze Zetsuai since 1989

9. srpna 2018 v 17:50 | Dahaka
Jméno: Bronze Zetsuai since 1989
Rok vydání: 1996
Počet episod: 1 OVA
Žánr: Melodrama, drama, romantika
Tvůrci: Ozaki Minami
Popis: Koji a Izumi ze Zetsuai spolu sice žijí, ale stále k sobě nenašli pořádně cestu a jejich vztah je spíše milenecký. Izumi však dostane životní nabídku hrát fotbal v Itálii a rozhodne se odejít. Koji v marné snaze ho zastavit nezvládne motorku a havaruje.Bohužel nehoda nezůstane bez následků a byť se Izumi vrátí a zůstává s ním, Koji přijde o hlas. Jelikož už nemůže být dále zpěvákem, jeho rodina chce tohoto faktu využít a donutit ho převzít rodinou firmu. Jak si oba dva poradí s takovými těžkými životními zkouškami?

Dojmy: Pokud první díl byl přehnaně melodramatický, druhý tlačil na pilu ještě více, tentokrát ale trochu uvěřitelněji a spíše ždímal z diváka emoce. Animace se nám po těch letech od prvního OVA změnila. Zda k lepšímu nebo horšímu si nejsem úplně jistá, vím jen že mě osobně moc nesedla. Vztah hrdinů je stále dost bouřlivý, přesto mi jisté partie erotiky a romantiky přišli jemnější, než v prvním díle. Bohužel jsme si jich moc neužili, protože hrdinové tak často klidnou chvilku spolu neměli a to mě mrzelo.
Dalším kamenem úrazu byla skoro chybějící hudba. Celý tenhle díl byl na rozdíl od Zetsuai ve znamení Kojiho, což bylo jedině dobře a flasbacky trochu pomohly. I přes všechny nedobré, rozpačité a recyklované části to mělo...hodně podivnou atmosféru. Proto mi přišel tenhle dílek silnější než ten první.
Titulky

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama