Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Enzai

8. srpna 2018 v 19:32 | Dahaka
Jméno: Enzai
Rok vydání: 2004
Počet episod: 2 OVA
Žánr: Sex, násilí, vězení, shota
Tvůrce: Sakurai Toshiyuk
Popis: Příběh se odehrává někde ve Francii za dob Napoleona. Hlavní hrdina je chlapec Guys, který je pouliční zlodějíček. Ale bohužel má smůlu a je obviněn z vraždy, kterou však nespáchal. Policie se s ním nepáře a putuje do vězení po malém "výslechu". A že vězení není zrovna rájem pozná hned vzápětí, když je opakovaně znásilněn. I přes to si ve vězení najde pár přátel a snaží se najít důkazy o své nevině.Kdo na něj hodil vraždu?

Dojmy: Enzai je jedno z...nejtvrdších yaoi, jaké můžete najít. Na nic si nehraje. Ukazuje špínu vězení, i násilí, vynucený sex i znásilnění v celé své kráse a nijak se to nesnaží přikrášlovat láskou či city nebo zbytečnými emocemi. To co vás ale čeká v anime je jen slabý odvar původní hard yaoi hry, kde byl příběh trochu více brán do hloubky. I v anime je však velmi dobře podán a stále se ho OVA drží i přes záplavu sexuálních scén. A to je jedině dobře. Ovšem historická doba i toto originální prostředí byly jen nakousnuty.
Animace se mi moc nelíbila, vůbec jsem jí nedovedla přijít na chuť ani po letech a to mě od tohoto anime dost odrazovalo.
Pokud máte rádi tvrdší praktiky, nevadí vám shota hlavní hrdina a překonáte odpor k animaci, je Enzai rozhodně originální počin.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama