Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Gravitation

14. srpna 2018 v 15:21 | Dahaka
Jméno: Gravitation
Rok vydání: 2000
Počet dílů: 13 + 2 OVA
Žánr: Hudební, romantika, komedie, shounen-ai
Tvůrce: Murakami Maki
Popis: Mladý zpěvák rockové skupiny Schuichi má velký problém. Musí napsat novou píseň a vůbec mu to nejde. Zlobiví vítr v parku odnese jeho pokus pod nohy známého spisovatele dívčích románů Yukimu, který však Schuichiho práci ztrhá a dost ho urazí. Mladý zpěvák se s tím ale odmítá smířit a začne Yukiho pronásledovat a otravovat. Ten to však řeší po svém. Povede se Schuichimu překonat tu nevrlou studenou povahu svého nového přítele? Nebo s ním Yuki ztratí trpělivost?

Dojmy: Jedno z mých prvních shounen-ai anime, které jsem viděla. A už tehdá před mnoha lety mi přišlo nesmírně zábavné, grotestkní, a otravné. Ale vztah hlavních hrdinů byl jak na houpačce a to mě vždy bavilo. Jediné shounen-ai, které bylo vysíláno na českém Animaxu a dokonce jediné, které u nás vyšlo česky jako manga série.
Mangu jsem sice nečetla, ale přišla mi trochu lepší příběhově, ale méně dobrá v tom vtipu.
Navíc hudba v tomto anime je opravdu povedená, přeci jen je to o hudební skupině, soupeřící s jinou. Co mě na anime nejvíc vadilo byla občas animace, a hlavně dabér Shuichiho, který mi nehorázně lezl na nervy. I tak je to takové z počátku veselé, než začneme odhalovat Yukiho minulost. Nejlepší superdeformace a chibíci a převleky snad vůbec.
Pokud se chcete spíše pobavit, doporučuju.

Trailer
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama