Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Hyakujitsu no Bara

13. srpna 2018 v 14:52 | Dahaka
Jméno: Hyakujitsu no Bara
Rok vydání: 2009
Počet dílů: 2 OVA + 2 speciály
Žánr: Válečné, drama, sex
Tvůrce: Inariya Fusanosuke
Popis: Taki je japonský velitel jednotek, který je i ve svém mladém věku nucen vést své muže do války.Deportován z Německa si sebou přivezl svého vazala Klause, který mu přísahal věrnost. Bohužel Klaus k Takimu cítí i něco víc, než oddanost, ale nemůže si vzít co chce, protože Taki je zaslíben císaři. Klausův cit bohužel zaplane v krutostech války a vezme si, po čem tak dlouhou toužil, tělo svého velitele i přes Takiho nesouhlas. Dokáže mu Taki opětovat své city a zachránit Klause před popravou za špionství?
Dojmy: Vztah plný posedlosti a touhy, tak jako odevzdanosti a osudu. Válečné období mi překvapivě sedlo, i když Klaus často až moc machroval, budiž. Jelikož je už anime řazeno prakticky do lehké bary, samozřejmě nemůžeme očekávat nějaký smysluplný příběh, přesto mě ale nesmírně bavily flasbacky do minulosti postav, které nám hodně osvětlily.
Dodnes si pamatuju i hudební podkres a excelentní piáno,
Animace byla také opravdu povedená, i když Klaus se mi opravdu nelíbil.
Co ale anime zvládalo ve dvou krátkých dílech dokonale bylo vyvážit akční scény, s dramatickými a použilo i velmi dlouhou erotickou scénu, která zrovna jemná nebyla, ale přesto na mě nepůsobila ta hrubě, jak jsem čekala. I konec, byť trochu jako z červené knihovny byl nakonec dobře zasazen. I přes to není tohle yaoi anime zrovna mým favoritem.
Ale co je na anime rozhodně nejlepší jsou ty chibi bonusové díly, které jsou děsně vtipné a roztomilé. Navíc naráží i na pár věcí z mangy, které se v samotném anime neobjevily. Nikdy jsem ale neměla nějak chuť si mangu přečíst, takže mě tolik tohle dílko neoslovilo.

Trailer
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama