Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Junjou Romantica

14. srpna 2018 v 16:10 | Dahaka
Jméno: Junjou Romantica
Rok vydání: 2008 - 2015
Počet dílů: Zatím 3 řady po 12 dílech + 2 OVA
Žánr: Romantika, komedie, ze života,
Tvůrce: Shungiku Nakamura
Popis: Misaki se kvůli nástupu na školu musí přestěhovat k příteli svého bratra, což je známí spisovatel Usami. Misaki však brzy poznává jeho zvrácenost a psaní BL románů. Dokáže s tímhle mužem vyjít?

Hiroki je trochu egoistický asistent na univerzitě, který si po nezdařené lásce k Usamimu najde i přes svůj nesouhlas nového přítele, Nowakiho, který vtrhne do jeho života jako tajfun. Tak rychle ale i zmizí, aniž by dal Hirokimu vědět. Co se vlastně mezi nimi stalo? Kam Nowaki zmizel a proč? Dokáží i toto odloučení překonat a znovu obnovit svůj vztah?

Miyagi je učitel na univerzitě a kolega Hirokiho, kterému do života vtrhne bratr jeho bývalé ženy, Shinobu. Ten mu ohlásí, že ho miluje. Samozřejmě velký věkový rozdíl i fakt, že Miyagi stále chová city ke své bývalé lásce, která zemřela nebude pro Shinobua snadné překonat. Dokáže Miyagi vystát tohoto malého teroristu a otevřít své srdce znovu?
Dojmy: Tři páry, tři příběhy. Každý dostane svůj prostor a každý je trochu jiný. Velmi sladká animace je opravdu hezká na pohled, ovšem některé záběry se recyklují a na mě je to z další a další řadou stále sladší a sladší. Postavy jsou však hezky udělané a co teprve ty hloupé detaily, jako medvídci, pandy a kačenky. Hodně povedený hudební podkres, skvělý vtip i dobře posazená romantika. Vše funguje spolu dokonale. Postavy jsou zajímavé, nejsou černobílé a vztahy jsou i místy dost dramatické. Velmi oblíbené anime všech fujoshi, které způsobilo v yaoi malou revoluci a ukázalo, že jde na tomto žánru i vydělat. Je to prostě srdcovka, viděla jsem ho snad pětkrát a stále nepřestalo bavit. Bohužel mu další nastavované pokračování spíše ubližují. I tak, musím uznat že z mého nejméně oblíbeného páru se po těch třech řadách stal můj nejoblíbenější pár. Divné...
Junjou miluju, i když je jen soft, i když jeho bratr Sekaiichi je dospělejší....prostě se tyhle postavy a jejich nelehký společný život ve vztahu zaryjí do srdce a vy toužíte vidět další překážky v jejich soužití.
Za mě opravdu nutnost pro každou fujoshi.
Titulky: Akihabara

Ukázka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama