Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Loveless

14. srpna 2018 v 15:54 | Dahaka
Jméno: Loveless
Rok vydání: 2005
Počet dílů:12 + 13 speciálů
Žánr: Fantasy, magie, neko, shounen-ai
Tvůrce: Kouga Yun
Popis: Mladý neko chlapec Ritsuka to v životě nemá lehké. Po smrti svého bratra se jeho matka pomátla a pro ránu nejde daleko a tak je Ritsuka dost uzavřený. Jednoho dne před školou potká bratrova kamaráda Soubiho, který mu neustále cpe do hlavy, že ho miluje a bude ho ochraňovat. Ritsuka z počátku nechápe, co je tento muž zač, ale přesto mu začne důvěřovat a uzavře s ním kontrakt. Čeká je ještě těžký boj, aby obhájili své pouto a aby si Ritsuka ochránil svou nevinnost a ouška.

Dojmy: Tohle anime je tak trochu dávná láska a srdcovka. Měla jsem nesmírně ráda charakter Soubiho, i celý ten magický svět. A kdo by nemiloval neko. Ale anime může působit trochu zmatečně, protože mnoho věcí zůstává jen naznačeno a za oponou a více se jim věnuje až manga. I tak anime dalo prostor i vedlejším párům, což bylo úžasné. Hudebně je anime také velmi silné s krásnými písněmi jak openingu tak endingu.
Na anime mě hodně bavili i akční pasáže a souboje, tak i klidnější, romantické části, kdy se Soubi snažil Ritsuku odouškovat a udělat z něj muže. Jejich velký věkový rozdíl mi ani nepřišel tak patrný. Je to navíc zcela určitě jediné shota, které mi nevadí, protože Ritsukovi je opravdu jen 12. Naštěstí tak nevypadá a ani se tak nechová, takže jsem s klidem na tento fakt zapomněla. Navíc mělo anime takovou podivnou svíravou atmosféru, což dodnes nechápu.
Bohužel konec, byť je dobře řešený vlastně nic moc neuzavře a dá nám jen další otázky. Otázky se ale můžete dozvědět jen v manze, která je opravdu komplexní a nádherná.


Trailer

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama