Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Sekaiichi Hatsukoi

10. srpna 2018 v 17:52 | Dahaka

Jméno:
Sekaiichi Hatsukoi
Rok vydání: 2001
Počet dílů: 12+12+ 2 OVA
Žánr: Komedie, romantika,umění, ze života
Tvůrce: Shungiku Nakamura
Popis: Onodera, aby se zbavil nálepky protekční syn ředitele nakladatelství se rozhodne změnit práci a přejde do jiného nakladatelství. Tam je ale přiřazen do oddělení mangy, kterou sám nepovažuje za literaturu.Brzy ale zjišťuje, že práce na manze je mnohem těžší. Jeho šéf ale k němu má dost podivný vztah a Onoderovi chvíli trvá, než zjistí, že Takano býval na škole jeho první láska. Dokáží svůj vztah obnovit, nebo už je pozdě?
I ostatní editoři z nakladatelství však mají komplikované vztahy. Hatori, zamilován do svého mangaky a kamaráda z dětství se snaží mu nějak sdělit své city. Mladý mangaka se ale nechytá. A Kisa, trochu frustrovaný editor, vypadající na 18 ani ve třiceti moc nedokázal a neustále se honí jen za hezkými tvářemi. Potkává prodejce v knihkupectví mangy a i jím je okouzlen. Vydrží však vztah postavený jen na kráse?

Dojmy: Trochu dospělejší Junjo Romantica? Stejná mangaka, stejné studio, obě anime jsou provázána postavou Usagiho z Junja a tak jao tam i zde máme tři naprosto odlišné páry, které si musí ujasnit své city. Není to tak přeslazené, není to tolik vtipné a více tu vystupuje drama. Také se mi zdálo, že hrdinové mají přeci jen propracovanější charaktery a z toho důvodu mám Sekaiichi raději než Junjou. S hrdiny je snažší se pro mě ztotožnit a navíc se něco dozvíme o editování mangy a to je také plus. Možná to není tak bláznivé a roztomilé, ale to je v jistém směru i dobře. Nejvíc mě rozhodně bavil poslední pár s Kisou, protože...to byl takový malý hlupoň, ale měl jasno v tom co chce. Pár Onodera a Takano mi ale k srdci nikdy extra nepřirostl, protože jejich minulost, kterou se dozvíme v dvoudílném OVA mi nepřišla moc věrohodná a ty city jsem jim prostě nevěřila. Rozejít se kvůli jednomu blbému pousmání je strašná hloupost


Pokračování:
Gekijouban Sekaiichi Hatsukoi: Yokozawa Takafumi no Baai

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama