Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Zetsuai 1989

9. srpna 2018 v 17:40 | Dahaka
Jméno: Zetsuai 1989
Rok vydání: 1992
Počet episod: 1 OVA
Žánr: Romantika, drama
Tvůrce: Ozaki Minami
Popis: Koji a Izumi se poznali už na střední. Izumi se stal dobrým fotbalistou a Koji zase uznávanou pěveckou hvězdou, s nádhernou vizáží a dokonalým hlasem.
Jednoho dne najde Izumi u popelenic tělo muže a vezme ho domů, jaké je jeho překvapení, když je to právě slavný zpěvák. Koji o mladého fotbalistu projeví jasný zájem a tak začíná tenhle podivný vztah, potácející se od lásky, obdivu i k nenávisti. Oba jsou uvnitř prázdní, ale nejspíš si nedokáží pomoci navzájem a zničí se.

Dojmy:Hodně zvláštní druh animace asi nesedne každému, přesto považuji tohle anime za klenot mezi staršími kousky. Podkresová hudba a písně Kojiho byly také dobře vloženy a skvěle dokreslovaly atmosféru, která někdy způsobovala i mírné mrazení. Co mi ale vadilo, že postavy byly dost ukřičené celkově a navíc, na svých prý 16 let se zaprvé nechovali a ani nevypadaly. Charaktery hrdinů jsou nesourodé, jako by vyhnané až do bolestivého extrému. Zvláště chorobná posedlost Kojiho byla hodně zvláštní. To v jiném yaoi jen tak neuvidíte. Celkově dialogy a interakce postav byly velkým tahounem příběhu.
Jen mi trochu vadilo příliš nucené melodrama. Ale jinak jsem si anime užila, bylo pro mě hodně zvláštní.
Titulky

Pokračování: Bronze Zetsuai since 1989


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama