Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Říjen 2018

Minase Masara

29. října 2018 v 17:46 | Dahaka

Minase Masara

Minase Masara se narodila v prefektuře Iwate, 16.12. 1976. Jejím znamením je tedy střelec a krevní skupinu má B.
Co o sobě sama prozradila v rozhovoru bylo, že má velmi ráda kočky (jako mnoho japonců a hlavně fujoshi mangak) tak také si ráda pochutná na dobré čokoládě. Naopak nesnáší brouky, chyby, zvláště ty své, o kterých si je při práci třeba vědoma, a také překvapivě pastu s červených fazolí, která je běžnou náplní několika sladkých pochutin v Japonsku

Nyní trvale žije v Tokiu, ve svém domě. K publikování mangy se dostala už v roce 2003 poměrně netypicky, jelikož většina mangak začíná na doujinshi, Minase rovnou počala kariéru krátkými oneshoty či onevolume. První její publikovaná práce tak byla manga s názvem Tsugunai no yukue. Od té doby zůstala věrná tomuto onevolume rozsahu, který jí vyhovuje. Její kresba se o dost zlepšila, ale stále jsou tam naprosto stejné charakteristické rysy nejen u postav vzhledově, ale často i charakterově. Proto je mnohými nazývána jako "kopírka" jelikož její mangy jsou si velmi podobné dějově, příběhově i postavami. Mnoho fujoshi díky tomu Minase Masaře nikdy na chuť nepřišly. Když k tomu přidáme i fakt, že onevolume docela chrlí jedno za druhým a i po těch patnácti letech je stále velmi aktivní mangakou.
Je pravda, že její příběhy nejsou tolik rozmanité a navíc často jejich kvalita kolísá od poměrně dobrých po průměrné. Přesto jsou její práce hojně překládány do jiných Evropských jazyků. Několik jejich mang má jak anglickou licenci, tak jsou licencované i v Německu a například i Španělsku. V angličtině jde mnoho jejich mang snadno koupit na amazonu či jiných internetových knihkupectvích a překvapivě nejsou tak drahé. To už jasně vypovídá o tom, že její práce jsou oblíbené i v zahraničí, nejen v Japonsku.

O této mangace není tolik dalších věcí známo. Poměrně dost si chrání své soukromí, což se dá pochopit, kvůli její rodině. Je již několik let šťastně vdaná, má dvě děti, syna a dceru a manžel jí v její práci plně podporuje.
Bohužel se mi nepovedlo dohledat nějaké její osobní stránky, či jiné sociální sítě, což je docela škoda, zrovna tato mangaka vypadá jako docela zajímavý člověk (na stalkování).

Její díla:


Mangy:
Gokujou no Koibito, Lovers Position, Take Over Zone, Unbalance na Netsu, Shortcut Love, Daikirai na Aitsu!, Doukyonin no Binandomo a další.


Uvítání

28. října 2018 v 11:07 | Dahaka |  Zajímavosti/Novinky
Vítejte v mém SEMEništi neřesti.Můj nick je Dahaka a jsem tvůrkyně tohoto místa. Vítejte na novém blogu, týkajícím se japonským žánrem anime a mangy - yaoi. A asi bych vám měla tento malý projekt představit od začátku.

Bylo nebylo, kdysi jsem jako velký fanda Facebooku hledala stránky a skupiny, týkající se mého oblíbeného žánru yaoi a které by byly v českém jazyce. Několik jsem jich na FB opravdu objevila a na jednu jsem se i postupně přidala jako správce. Přesto jsem nebyla spokojena s obsahem, který tyto stránky nabízely. Možná jsem prostě jen náročnější, nebo jsou podobné skupiny o yaoi pro mladší ročníky, kdo ví. Ale já vždy chtěla od takové stránky trochu víc než postování yaoi obrázků.
Proto jsem se rozhodla stvořit vlastní stránku o yaoi nazvanou Yaoisti CZ/SK.
Původně to byla opravdu FB stránka, která si postupně nasbírala, neznámo jak, skoro 600 členů. (Poslední číslo, které si živě ze součtu pamatuju bylo 577). Na této stránce jsem přidávala především své dojmy a postřehy(minirecenze) z různých yaoi anime i mang a také queer filmů, a podobných věcech, co mě zaujaly. Takže většina obsahu stránky byly spíše články, prokládané obrázky a občas videi.
Bohužel jak to už tak bývá s podobných choulostivým obsahem, byla stránka i já osobně několikrát zablokována kvůli nevhodnému obsahu a nakonec jí FB úplně zrušil. Byla jsem z toho nesmírně smutná, protože byť to tak nevypadá, za stránkou stály měsíce a měsíce práce a článků. Opravdu jsem nepřidávala nic tak explicitního a také jsem z toho byla...zmatená? V té době jsem totiž spravovala i ecchi skupinu a musím s klidným srdcem přiznat, že tam explicitní obsah rozhodně byl. Stránka ovšem nikdy neměla žádný postih nebo blokaci a funguje dodnes. Trochu to tak budí dojem, že hetero explicitní obsah je v pořádku, ale homo ne?
Mé rozhořčení trvalo opravdu hodně týdnů, žralo mě to, ale přesto jsem stvořila náhradní místo, tentokrát skupinu se stejným názvem Yaoisti CZ/SK. Zkopírovala jsem tam zachráněné články z původní stránky a opravdu se snažila vystříhat všech možných nekalostí (podle FB je i mužské kreslené tělo nahoře bez nekalost, zdá se). Takže prakticky žádné obrázky, ani videa. Bohužel už stránka nezískala zpět své fanoušky a dodnes nás je sotva 70 z původní šestistovky. I z toho jsem byla velmi smutná.
A FB opět zaperlil a chtěl mi zablokovat profil. Jelikož používám jen jeden aktivní osobní profil na všechno, byla by to pro mě opravdu obrovská ztráta. Navíc se mi do komentářů ozvali dvě slečny, které mi trochu osvětlili situaci, kterou jsem neznala.
Co si budeme povídat, FB nikdy nebyl zrovna místem, na kterém by vládlo soukromí, případně anonymita a mnoho z fanoušků skupiny Yaoisti CZ/SK, převážně těch mladších, se bálo cokoliv na skupině komentovat nebo dávat palec, z obavy, že by jejich aktivitu viděla rodina, přátelé, případně kolegové z práce. Ano, namítnete, soukromí se dá na FB ochránit různým nastavením, ale to není zrovna ideální řešení pro všechny. A proto jsem začala uvažovat, jak situaci vyřešit.

Snila jsem o místě, pro mé dojmy a postřehy, o místě, kde bych občas mohla postnout i video, nějaký sexy gif či obrázek. Snila jsem o místě, které by bylo přehledné a schopné pojmout i delší články, což na FB úplně není hezky řešené. Snila jsem o místě, které by mělo jasné členění, a nemuselo by se hodinu scrolovat k nalezení potřebného článku. A nic z toho bohužel FB nenabízí.
A tak jsem se rozhodla svoje útočiště přesunout na jinou platformu a jediným řešením pro mě byl právě blog.cz. Ano, není dokonalý, množství reklam se za poslední roky zdvojnásobilo a jsou stokrát rušivější, než když jsem s blogařením o anime v roce 2008 začínala. Ale je to jediná platforma, kterou umím ovládat a která je mi uživatelsky příjemná.


A přesně proto vznikl blog Fuj-oshi.blog.cz, památného hezkého data 8.8.2018.


Můj původní plán byl přesunout všechny své články sem a přidat mnoho dalších. Vytvořit takové malé yaoi království. Ale onen přesun byl nesmírně náročný, protože obsahu na FB skupině bylo opravdu za dva roky fungování hodně. Jistě že jsem několikrát váhala, zda tohle má cenu, zda to někdo ocení, zda to bude užitečné, či podobné věci. Ale blog na rozdíl od FB umožňuje úžasnou věc. Anonymitu. Možnost číst a komentovat cokoliv vás zde napadne, beze strachu že by někdo objevil váš zájem. Blog je také vhodný pro ty, co FB stále moc nepoužívají či vůbec nemají. Je mnohem přehlednější díky rubrikám a abecednímu řazení vždy najdete co potřebujete. A tím to nekončí.

Do budoucna mám s fuj-oshi blogem ještě hodně plánů. Stále není dokonalý. Především vzhled, který je jen pracovní, protože layouty na blog dělat bohužel neumím. Také některé rubriky zatím zejí prázdnotou, ale i to do budoucna napravím. Informace o mangakách, také další dojmy z yaoi anime, ráda bych se trochu vrhla do BL doramy a dalších věcí jako jsou vizual novely. Takže do budoucna je stále kam směřovat a obohacovat blog novými články. Ale i já jsem pracující člověk, takže vše prostě nebude hned.

Ano, můžete si říct, že databáze yaoi mangy a anime najdete i jinde, že blogů o yaoi je spousty, ale já tak nějak věřím (doufám), že tento bude oproti jiným výjimečný. Možná je to jen bláznovství jedné staré fujoshi co už neví, co by roupama. Ale beru to tak, jako když jsem v roce 2008 s anime a blogařením a recenzováním začala.

"Nikoho tvoje žvásty nezajímají, jen tebe samotnou."

A tak beru i tento blog, který tvořím především pro sebe, abych si kdykoliv mohla připomenout nějaké dílo, co jsem viděla nebo přečetla. Nedělám to pro návštěvníky, nedělám to pro počet komentářů, nedělám to ani pro počet návštěvnosti. Ne, dělám to abych si utřídila dojmy z daného obsahu a protože mě tohle nesmírně baví. Pokud to bude užitečné, či se to někomu bude líbit a bude blog navštěvovat, budu ale nesmírně ráda.


Proto, vítejte na tomto SEMEništi a doufám, že se vám zde bude líbit.
Dahaka a maskot hamster.


Kousaka Akiho

22. října 2018 v 10:07 | Dahaka

Kousaka Akiho

Narodila se 4. května, ovšem rok jako u většiny ženských umělců v Japonsku není uváděn. Většina yaoi umělců si poměrně hlídá své soukromí a není se čemu divit. Takže co o této ilustrátorce a mangace vlastně víme?
Jak už její narození vypovídá, je ve znamení býka a její krevní skupina je 0.
Momentálně pak bydlí v prefektuře Chiba.
Na rozdíl od mnoha ostatních mangak, které píšou už roky, Kousaka začínala až v roce 2006 právě doujinshi tvorbou a dodnes je členkou dvou cirklů, Wondering Trip ve spojení s Mizuki Sari = spíše doujiny na Fullmetal Alchemist a Gintamu a také cirkle Clawserio ve kterém tvoří doujinshi na vizual novely Togainu no Chi a Lamento, na kterých také začínala svou kariéru. Během pouhého roku se dokázala neskutečně vyšvihnout a to co jiným mangakám trvá například i několik let ona zvládla za pár měsíců a to publikovat svou první originální mangu, se kterou debutovala už v roce 2007. Manga se jmenovala Koi no Shizuku a už s ní se zapsala mnoha fujoshi do srdcí.
Přesto i za 11 let své kariéry toho příliš originálního nenapsala. Zmínit můžu například mangu Furue Tsumore Shiawase no Hana a nebo novější dílo z roku 2011 Dokusen Kenrisho.
Je to dáno i tím, že je spíše ilustrátorkou, kreslířkou a tak také často spolupracuje na pracích jiných yaoi umělců, jako například u mangy Oppabu Crown či různé novely a doujinshi.
Kousaka Akiho se vyznačuje opravdu pěknou, čistou a krásně přehlednou kresbou, nebojí se detailů a umí dávat důraz na jednotlivé dění v manze. Také velmi dobře zvládá charaktery hrdinů a jejich předvedení a vedení příběhu, což je velmi dobrá kombinace. Občas ale trochu bojuje s dialogy a trochu uspěchaným dějem, ale to se dá veskrze odpustit.Její silnější stránkou je rozhodně samotná kresba, ve které vždy excelovala.

Doujinshi na Togainu: Togainu no Chi DJ RagDoll

Doujinshi na Lamento: Lamento DJ - Come Into Blossom


Banana Fish

21. října 2018 v 12:44 | Dahaka |  Zajímavosti/Novinky

Banana Fish

A ještě jedno malé upozornění na anime, které byste si měli zařadit do vašeho animeplánu.
O tomhle kousku jsem hodně slyšela už když vyšel, ale z počátku se to nezdálo být nějak yaoi pozitivní. Přesto už jen z principu mě žánr anime zaujal.
Pak mi kamarádka poslala tuhletu líbací scénu, která proběhla v pouhé třetí epizodě a bylo jasno....tohle prostě musím a chci vidět.

Anime s názvem Banana Fish slibuje docela komplikovanou zápletku a hodně zajímavé hrdiny.
Tohle dílko vyšlo sice už v létě, 5.7, ale ještě dosud není celé venku, má totiž ten delší 24 dílný rozsah, o to více do něj vkládám důvěru.

Českého překladu se ujal tým HnS, který je dnes, při psaní tohoto článku již v krásné polovině a já se nemůžu dočkat, až anime bude přeložené celé, abych ho mohla sjet. Protože v něj vkládám velká očekávání.

Předlohou anime je nepřekvapivě manga od Yoshidy Akimi, která vycházela už od roku 1985 až do roku 1994. To už je trochu starší kousek. Ale nejspíš hodně kvalitní. Já sama jí nečetla, ale už dlouho jí mám v mangaplánu uloženou, protože mě zaujala popisem.
Manga totiž není zrovna sluníčkovská, naopak je celkově docela temná a je tam žánrově obsaženo i sexuální zneužívání, znásilnění a sex, tak jako shounen-ai.
https://manga.akihabara.cz/manga/1655/manga-Banana-Fish-1985

Pochybuju, že bychom se těchto věcí dočkaly i v anime a byť tak okrajově, i když...no ráda bych byla mile překvapena. Přeci jen anime musí být trochu umírněnější. Takže pokud opravdu hledáte nějaký zajímavý anime kousek, zkuste tohle.

Ukázka z mangy:


Dakaretai Otoko Ichii ni Odosarete Imasu

21. října 2018 v 12:22 | Dahaka |  Zajímavosti/Novinky

Dakaretai Otoko Ichii ni Odosarete Imasu.


A máme tu první z anime novinek.
Nové, vycházející yaoi anime, které nevypadá vůbec zle. Samozřejmě předlouhou je manga od Sakurabi Hashigo. Mangu jsem nečetla a mám dojem že ani nic jiného od této mangaky se ke mě nedostalo. Ale co si budeme povídat, nových yaoi anime vychází pomálu, takže si tohle nesmíte nechat ujít. Příběh slibuje jak humor, tak romantické sexy drama. Uvidíme jak se tvůrci poprali s manga předlohou.
První díl vyšel už 6.10 a nové díly by měly vycházet každý pátek.
Já se jen modlím, aby to nějaký dobrák začal překládat do Češtiny. Zatím se zdá, že to mají v přípravě rovnou dva týmy/překladatelé, tak uvidíme. Zatím se to nijak nehýbe.

Tohle je malý trailer, který nám ukazuje tu trochu nezvyklou animaci i naše dva hrdiny.


Tohle je profil na Akihabaře, kde můžete sledovat překlad i další informace o anime.
https://anime.akihabara.cz/anime/13979/TV-serie-Dakaretai-Otoko-1-i-ni-Odosarete-Imasu-2018

A tohle jsou zajímavé ukázky z mangy.
Rozhodně to vypadá jako hodně čtivá a zábavná věc.


Spirit Pact

21. října 2018 v 11:59 | Dahaka
Jméno: Spirit Pact
Rok vydání: 2016
Počet dílů: 20 web dílů (10 anime klasických dílů) + druhá řada (10 dílů)
Žánr: Nadpřirozeno, drama, komedie
Předloha: Manga Ling Qi
Popis: Mladý hrdina Keika You má být potomkem rodiny exorcistů. Dodnes mu ale zůstala jen stará plaketa a tak působí jen jako rádoby věštec. Jednoho večera se ovšem na skládce odpadu připlete k podivné události a potká záhadného Ki Tanmoka, který tam vymítá zlého ducha. Když vystrašený utíká ze skládky, srazí ho kamion a You umírá a stává se duchem. Ki Tanmoku využije příležitosti a vmanipuluje nebohého Yua do kontraktu, aby spolu bojovaly proti zlým duchům. Yua z toho z počátku není nadšen, ale k Tonmokuovi si vyvine silný vztah, ve kterém není nouze o polibky.

Dojmy:
O tomhle yaoi anime jsem věděla již od dob, co vyšlo. Ale z nějakého důvodu (už si zaboha nevzpomenu, proč) jsem si ho nezařadila ani do svého animeplánu. Něco mě na něm odradilo? Kdo ví. Po dvou letech jsme nějak na téma tohoto anime zabrousili s mou spolubydlící a já se přiznala, že jsem ho neviděla. A musela jsem se stydět.
Napadlo nás ale, že si to pustíme společně a byla to opravdu,.,, velká zábava. Anime má komediální prvek dobře zvládnutý, vyvažuje ho i s dramatem a akcí. Takže se člověk nenudí. Hlavní hrdinové jsou zajímavý, toužíte o nich zjistit více. Některé yaoi scény byly opravdu pěkně zvládnuté, i když tam nešlo o nic moc než polibky, ten vztah hlavních hrdinů se mi opravdu líbil. A navíc, já ráda duchařiny.
Mírně mi to tak připomínalo tématem staré anime plné fanservisu a to Shounen Omnyouji, které jsem měla hodně ráda.
Co musím ještě pochválit je i skvělá hudba, samozřejmě v čínštině, protože je toto Čínské anime.
Rozhodně neurazí a patří k docela příjemným, nenáročným yaoi anime.
Na druhou řadu jsem jen nakoukla (1 díl mám pocit) a musím říct, že si asi budu muset trochu zvykat na animaci, která je oproti první řadě trochu jiná.

Já Simon/ Love, Simon

21. října 2018 v 11:54 | Dahaka |  Queer vlna
Jméno: Já Simon/ Love, Simon
Rok vydání: 2018
Délka: 110 minut
Žánr: Školní, romantika, komedie.
Režisér: Greg Berlanti
Popis: Simon je naprosto normální středoškolák, který má dokonalé rodiče, vařením posedlou sestru a tři kamarády, se kterými si velmi rozumí. Ovšem Simon má jedno tajemství, které ho dusí, je totiž Gay. Když se na školním webu objeví proto přiznání od neznámého, říkající si Blue, který popisuje, že je také gay, začne s ním Simon komunikovat pomocí emailu. Pomalu se do něj zamilovává i přes to, že netuší, kdo onen Blue je. Ovšem pak se jejich emailová konverzace dostane do špatných rukou a nastává pro Simona peklo. Jak si poradí se svým coming outem? Najde v sobě odvahu najít toho, kdo se skrývá pod přezdívkou Blue?

Dojmy:
O tomhle filmu jsem hodně slyšela už když šel do kin. Popravdě tyhle teen romance mě moc neberou (jsem na ně stará), ale přesto jsem sledovala něco, čemu jsem nerozuměla. Normální svět diváků sice film docela přijímal, ale mnoho lidí z LGBT komunity nikoliv. A já to nechápala. Až včera jsem si film, co mi tu ležel na disku konečně pustila a musím uznat, že nyní tak trochu chápu ty rozporuplné pocity.
Není to špatný film, ale má docela dost....jak to říct, růžových brýlí, je spíš určen masám, protože je tak...milý a příjemný? Nepřišel mi zrovna věrohodný.

Hlavní představitel se mi líbil, ale film se hodně zaobíral i vztahy a osobnostmi jeho kamarádů, což je dobře, pokud opravdu neděláte gay romanci, kde heterosexuální kamarádi, co dostávají tolik prostoru jsou spíš na obtíž. Přesto... to byli právě tito kamarádi, co film táhli a to je zásadní chyba.
Za druhé mě šokovala i herecké obsazení Simonových rodičů (Jennifer Garner je pořád kočka ale hraní jí stále nejde a Joshe Duhamela miluju) a hlavně obsazení herce, kterého znám ze seriálu Flash. (Keiynan Lonsdale, kterému jsem toho středoškoláka fakt věřila, vypadá tu strašně mladě.
Vadilo mi jednání samotného Simona a celé to prostě nedrželo po kupě. Všechno bylo moc dokonalé, ale to také mělo důvod. Emailů s jeho vysněným bylo pramálo a za ty střípky člověk prostě nevěřil, že k němu mohl Simon něco pocítit. Nemělo to pevný základ pro romanci.
A poslední výtku musím dát samotnému konci, protože...ani nevím, já jsem sice strašná romantička, ale tady jsem si opravdu přála, aby se Blue neobjevil, aby to skončilo tak nějak do toho hořkosladkého prázdna a ne tak proflákou romantickou scénou. Ale bohužel. Chápu proč tam byla, chápu že tenhle film nechtěl pobouřit, ani urazit. Ovšem tématem coming outu tak nějak proplul.
Přesto mě film bavil. Několikrát mi ukápla slza, páč jsem cíťa, herecké výkony mě bavily. Jen bych si možná přála, aby se tyhle gay romance přestaly snažit zalíbit se heterosexuálům? Nevím jak to přesně popsat. Ale tento film je rozhodně příjemným pokoukáním na nějaký sychravý večer.
Stáhnutí : Uložto, dokonce i v českém dabingu

Tom of Finland

21. října 2018 v 11:48 | Dahaka |  Queer vlna
Jméno: Tom of Finland
Rok vydání: 2017
Délka: 115 minut
Žánr: Životopisné drama
Režisér: Dome Karukoski
Popis: Příběh tohoto filmu vypráví o životě a vzestupu známého kreslíře Touko Laaksonenova, který za svého života proslul jako kreslíř specifického stylu homoerotických obrázků s prvky BDSM, kůže a silně maskulinních mužů.
Touko Laaksonen se po 2. světové válce vrací domů do Helsinek. Helsinky jsou ale nadmíru homofobní městem a proto svou orientaci a touhy musí skrývat. Persekuce policie, neustálý strach z vězení. Od toho všeho utíká ke svým kresbám, kterého nejednou dostanou do potíží. Z počátku kreslí jen pro vlastní potřebu, pak ale začne zkoušet své obrázky prodávat za hranicemi homofobního Finska. Během tohoto tvrdého období potkává elegantního tanečníka Nippa, se kterým vytvoří pár, i přes homofobní nesouhlas své sestry.

Až po několika letech a mnoha nezdarech se mu konečně podaří publikovat své charakteristické kresby, které podepisuje z počátku jen jako Tom, v Americe, kde jeho tvorba velmi rychle způsobí velkou gay revoluci. Z Toma se stává přímo modla celého homosexuálního hnutí v Americe. Tuto vysněnou zemi svobody nakonec přeci jen sám na popud pozvání svých největších fanoušků navštíví a zjišťuje, že je zde velmi slavný.
Dokáže se ale vymanit ze škatulky levného autora nechutného gay porna? Touko totiž chtěl vždy mnohem víc.


Dojmy:
Už od prvního traileru jsem byla naprosto nadšená. Jelikož Touko Laaksonenena a jeho tvorbu znám, a miluju životopisné knihy i filmy, byla tohle jasná volba. Toužila jsem to vidět. Herecké obsazení bylo naprosto famózní, hlavně co se týkalo hlavního představitele Touka- Pekka Strang. Úžasně charismatický herec, který táhl celý film a měl opravdu skvělý hlas. Jeho sestra mi přišla občas až trochu otravná. Ale celý film zasazený do těch poválečných 60 a 70 let byl skvělý. Naprosto mě to vtáhlo. Ve filmu se však prolínaly i jiné, krátké dějové linky nebo flasbacky Touka z války.
Čeho jsem se dost bála v tomhle filmu, že bude příliš emocionální. Ne že by to v tomhle žánru vadilo, ne že by to tenhle příběh neunesl....ale nebylo zapotřebí z toho dělat slzavé údolí, nebo podobně. Proto jsem trochu hleděla, že některé zvraty ve filmu byly zpracovány opravdu zajímavým způsobem, aby z diváka neždímaly emoce, ale přesto aby silně zapůsobily.
Ovšem pozor, pan režisér si na filmu dost lámal zuby, protože nedokázal udržet celistvé tempo a někdy to bylo až přehnaně urychlené, či špatně humorné.
To co mě na tomhle filmu nejvíc bavilo, byla Toukova první návštěva Ameriky. Když se setkal po homofobním Finsku s naprostou volností a jak to sám okomentoval, v Americe byly heteráci cílem šikany. Ten obrovský rozdíl dvou světů byl opravdu patrný.
Rozhodně pro mě ideální film, který mi naprosto sedl a ukázal něco z historie celého gay hnutí.
Touko Laaksonen sice zemřel již v roce 1991, ale dodnes je proto i nadále považován za jednoho z nejvlivnějších gay umělců minulého století.
Tento film mu skládá opravdu čest, ukazuje nám tohoto kreslíře velmi lidsky. Proto doporučuji jen trochu náročnějším divákům, starším divákům. Je to mírně složitější film, než se na první pohled zdá. Navíc bohužel jeho konec vyzní...poměrně prázdně, což je obrovská škoda. Ale věřím, že někteří ve filmu najdou zalíbení, jako já.
Stáhnutí : Uložto, titulky pak zde : https://www.gaytitulky.info/i…/oblibene-filmy/tom-of-finland

Tiger & Bunny

21. října 2018 v 11:42 | Dahaka
Jméno: Tiger & Bunny
Rok:2011
Počet dílů: 25 dílů
Žánr: Akční, superchopnosti, superhrdinové
Tvůrce: Studio Sunrise
Předloha: Originál anime
AKIHABARA: https://anime.akihabara.cz/anime/Tiger-Bunny-2011


Pandora Hearts

21. října 2018 v 11:35 | Dahaka
Jméno: Pandora Hearts
Rok:2009
Počet dílů: 25 dílů
Žánr: Magie, historické, komedie, cestování časem
Tvůrce: Mochizuki Jun
Předloha: Manga - https://manga.akihabara.cz/manga/Pandora-Hearts-2006
AKIHABARA: https://anime.akihabara.cz/anime/Pandora-Hearts-2009