Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Ai no Kotodama

10. října 2018 v 17:07 | Dahaka |  Dorama
Jméno: Ai no Kotodama
Rok vydání: 2007
Délka:72 minut
Žánr: Drama, romantika, ze života
Popis: Tachibana a Otani byly spolužáci na vysoké. Oba k sobě cítili lásku už na škole a tak po jejím dokončení prohloubily svůj vztah a začali spolu bydlet. Oba jsou dost rozdílní a často tak mezi nimi dochází k menším konfliktům a nejistotám, zvláště protože Otani není moc otevřený. Se vším ale zahýbe jejich bývalá spolužačka Yuki, která vyzná Otanimu lásku. Dovede vztah dvou chlapců ustát i tuhle zkoušku? Pochopí Yuki, že Otaniho srdce patří někomu jinému? A pochopí to hlavně sám Otani?

Dojmy:
Zprvu jsem se bála hereckých výkonů. Nemám ráda japonské hrané filmy, jelikož jsou naprosto jiné od amerických či evropských. Je tam jiný styl herectví, jiná gesta a výrazy, příběh plyne jinak a všechno je takové hodně přehrávané. Hlavní aktéři se mi ale líbili, a to mě u této doramy dost drželo.
Film má příjemný lehký humor, jistou dávku romantiky, která se tak letmo trousí, je tam i spousta žárlivosti, pochybností a podobně. Charakterově jsem velmi oceňovala právě Yuki a také Otaniho a ten jeho geniální kamenný výraz. Tachibana už mi tolik nesedl charakterově, ale na konci si dost šplhnul. I tak pro mě doramu táhl právě herec
ním a to je na něm to geniální. Vyjadřování emocí je sice občas dost na pěst, ale věřím, že fanoušci anime a mangy to dokOtaniho.
Japonci jsou však detailisti, tenhle film vypadal naprosto jako ze života, s běžnými starostmi i chová
ážou spolknout i s navijákem. Film má totiž svůj základ ve stejnojmenné yaoi manze, kterou jsem sice nečetla, ale nijak to nevadilo, abych pochopila děj. Co mě na filmu bavilo, byly překvapivě dialogy, ve kterých se skrývalo mnohem víc, než bylo na první pohled znát a také to jejich dovádění a škádlení, které bylo strašně roztomilé Až jsem jim to vážně záviděla. Kdo zná japonskou náturu, ví, že Japonci nic neříkají přímo a vše obalí do náznaků, gest, pohledů. A ve vztahu takové věci jsou o to horší a proto tak snadno vznikají nedorozu
mění. Film měl několik zajímavých zvratů, jako přítele Alfréda, nebo Yukino vyznání, které i pomalu plynoucí romantický film hezky okořenily.

Přesto mě mile překvapilo, že měl film nějaký vývoj, ať už postav i jejich vztahu, který si prošel pořádnou zkouškou, tak i příběhově. A velmi pěkný, ucelený konec, tomu dodával ještě o stupínek větší romanci, na kterou se krásně dívalo.
Kolem a kolem, je to opravdu pěkný film, což jsem nečekala a podívanou jsem si užila od začátku do konce. Nelituju, že byl mým prvním. Jen se trochu bojím, že pro ostatní BL drama nasadil laťku příliš vysoko. Byl to však příjemný zážitek. Jednoduchý, a příjemný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama