Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Ai No Kotodama 2 Sekai no Hate Made

10. října 2018 v 17:17 | Dahaka |  Dorama
Jméno: Ai No Kotodama 2 Sekai no Hate Made
Rok vydání: 2010
Délka: 90 minut
Žánr: Drama, romantika, ze života
Popis: Sasaki se přestěhoval do nového bytu a poprvé se tak osamostatnil kvůli nové práci v IT oddělení, ve které zrovna neexceluje. A právě tam se střetne s produkčním manažerem Tamuem kterého hned od počátku obdivuje a snaží se i sám díky němu zlepšit. Brzy si ale Sasaki všimne, že nemyslí na nic jiného, než na Tamu. Je to snad láska? A jak příběhem zamíchá Sasakiho kamarádka z dětství Sawako, která po něm vyžaduje vrácení Matriošky?

Dojmy:
Hned od první chvíle se mi to moc nepozdávalo. Mělo to více komediální nádech a hlavní hrdina mi až neuvěřitelně lezl na nervy svou komičností a Uenobori svým hereckým talentem. Iritoval mě i jeho hlasový projev, takže jsem si nebyla jistá, zda to dokoukám. Naštěstí jeho interakce s druhým hrdinou příběhu byla docela roztomilá a Kawai táhl celý herecký výkon na svých bedrech. Navíc když se tam zjevil i Tachibana z prvního filmu a ostatní známé tváře, bylo to příjemné překvapení. Ovšem fetiš Sasakiho na ruce to přebít nemohlo. Věřím, že v manga předloze tohle asi nebylo vůbec trapné, ovšem dorama v tom excelovala a to mi vadilo.
I zde mi sedla kamarádka z dětství, která příběh trochu zkomplikovala, jako v prvním filmu, dokonce se mi zalíbil i hudební podkres a postupné klubání toho trochu hloupého vztahu. Tama a jeho postupné uvědomění si svých citů k takovému mladému teleti, to bylo velmi pěkně nastíněné. Dokonce i zde mě překvapil nečekaný zvrat a interakce Tami a Sawako byla kouzelná.
Film se mi zdál až příliš dlouhý, na rozdíl od prvního Ai no Kotodama mi přišel i o dost nudnější. Ale co mají oba filmy společné je trochu hořkosladký opravdu povedený konec milostného trojúhelníku. A na ten se přeci jen vyplatilo si počkat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 11. října 2018 v 22:38 | Reagovat

Ešte som nijakú yaoi doramu nevidela. Možno si to pozriem, aj keď ja mám radšej formu komiksu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama