Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Alec - Magnus = Malec

20. října 2018 v 18:04 | Dahaka |  Typy na shipy
Pár: Alec - Magnus = Malec
Jméno: Shadowhunters
Tvůrce: Ed Decter
Stanice: Freeform - USA
Rok: 2016 - 2019
Délka: Tři série

Dojmy: Když toto "dílo" vyšlo jako novinka, zaujalo mě to. A bohužel ne tím, čím by mělo. Netušila jsem o tomhle seriálu nic, ani že má nějakou knižní předlohu, kterou si většina lidí chválí. Byl to prostě takový ten teen fantasy seriál s upíry, vlkodlaky, a s lovci stínů. Mělo to zajímavý koncept a hlavní hrdinka...no byla to láska na první pohle
d, alespoň vzhledově mi přišla krásná. A proto bylo rozhodnuto že to prubnu. Neměla jsem tušení, že tam bude nějaký gay pár. Brala jsem to jako zabití nudy.

Bohužel za mě musím říct (a doufám, že neurazím fanoušky seriálu), že je to....velmi špatně dělaný seriál. Od zápletky, která je strašně klišovitá a až stupidní, po herecký výkon většiny osazenstva, po dialogy a scénář, který občas sice umí překvapit, ale jinak je to...trochu utrpění.
Proto jsem ani nechtěla koukat na druhou řadu.
Dvě věci mě ale k tomu přesvědčily. A to právě tenhle opravdu krásný pár, který jsem si zamilovala. Tentokrát trochu jinak než u Spartaka. Tady občas chytám ty typické fangirl nálady 16. leté dívky, když ty dva vidím. Jsem na to stará, i na tenhle žánr, ale Alec a Magnus...od první chvíle srdcovka. Nestojí to na nějakém sexu, nebo na nějaké živočišné touze, spíše je to takové...jemnější. Alecovi úsměvy berou dech samy o sobě. A výborné herecké ztvárnění Magnuse od Harryho Shuma Jr. nemá prostě konkurenci. (Znát ho můžete třeba z Glee, které šlo mimo mě).
I herec Matthew Daddario jako Alec se opravdu snaží. Ne vždy úspěšně, ale stále to v kombinaci s Magnusem dává skvělou dvojku.

V první řadě jsemnečekala, že budou mít nějak silnou linku, ale pár zvratů mě dost překvapilo (slavná svatební scéna). A ve druhé řadě už dostaly trochu více prostoru, což je jedině dobře.
Protože nebýt Maleka, asi bych seriál dávno dropla. Velmi ráda si pouštím Malek AMV, překvapivě jsou pěkně udělané a je tam hodně materiálu. A i když si v seriálu prošli už pár zkouškami, těším se na jejich další osud a doufám, že tvůrci jim budou nadále dávat dostatečný prostor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama