Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Cucumber

20. října 2018 v 15:49 | Dahaka |  Queer vlna
Jméno: Cucumber
Rok vydání: 2015
Kdo: Russell T. Davies
Délka: 1 minisérie (8 dílů)
Žánr: Drama, ze života, homosexuálové, komedie
Stanice: E4
Popis: Henry je už postarší, skoro padesátiletý muž, který má dobrou práci a perfektního přítele Lance. Všichni jim jejich dlouholetý vztah závidí. Ale nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá. V tomhle vztahu chybí jedna podstatná věc. Jakýkoliv sex. Henry ho prostě nechce dělat, nikdy. A to zapříčiní po letech krušný rozchod, kdy Henry objevuje snad druhou mízu a nastěhuje se do skladiště se dvěma homosexuálními mladíky, kteří žijí dost nevázaně.
Podaří se Henrymu i v jeho věku najít si nějakou lásku? Naučí se....mít rád sex?

Dojmy:
Nejsem zrovna nějak fanouškem queer filmů, tedy že bych záměrně vyhledávala jen je. Ale když už mě něco bouchne do nosu, zvědavost mi nedá. To byl i tenhle případ. Série s tak divným jménem, kde je hlavnímu hrdinovi skoro padesát a zrovna štramák to není? Jak tohle může fungovat? Překvapivě fungovalo. Bylo to bláznivé, hořkosladké, spíše více hořké, byla to sonda do života, který není perfektní. Byl to naprosto jiný pohled. A musím uznat, že pár zvratů mě hodně šokovalo. Série si nic nepřikrášlovala. Hlavní hrdinové byli obyčejní a naprosto lidští.
Výborné herecké obsazení Freddieho Foxe, alias Freddieho Baxtera a ještě jsem žasla nad Jamesem Murrayem, který ztvárnil nenáviděnou postavu Daniela Coltrana.
Celé zpracování i výprava série je jednoduchá, všední, a to mě nesmírně bavilo.
Musím ale předem říct, že sérii bych nedoporučila všem. Spíše její kvality ocení starší diváci, pro mladé asi moc nebude. Ale to vůbec nevadí. Je to diametrálně odlišné od všeho, co jsem zatím viděla.
Ale rozhodně jsem nezapomněla.
Série má ještě malé pokračování jménem Banana, který rozšiřuje příběhy několika postav a párů, kteří se v Cucumberu jen mihli. Má také 8 episod a obsahuje i lesbické páry. Tahle minisérie už není tak dobře zpracovaná, není už tak bolestivá a hořkosladká, ale stále dosahuje dobrých kvalit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama