Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Dramatical Murder

20. října 2018 v 14:22 | Dahaka
Jméno: Dramatical Murder
Rok vydání: 2014
Počet dílů: 12 dílů
Žánr: Shounen-ai, sci-fi, virtuální realita
Předloha: Visual novela - yaoi
Popis: Aoba vypadá jako normální kluk. Žije spokojeně se svojí babičkou, pracuje v obchodě se starou elektronikou a má malého pejska jménem Ren a pár přátel, kteří to v tomto podivném světě nemají zrovna lehké a často jsou to vůdci gengů nebo podobné individua.
Aobův klidný život se ale změní, když je zatáhnut do virtuální hry Rhyme. Potkává podivného kluka jménem Noiz a začíná zjišťovat, že není tak úplně normální a někdo po něm jde. Jaká je Aobova minulost?

Dojmy: Přepracovaná yaoi BL hra, ze které tak jako v Togainu vystříhali všechno yaoi ale i shounen ai. I tady tím utrpěly hlavně vztahy mezi postavami. Bohužel autoři anime nevystříhali jen tohle a tak mi připadalo, že v anime chybí tolik střípků a věcí, že mi prostě nedávalo za boha smysl, byť se snažilo.
Nápaditá kresba a celý onen svět je ovšem tahounem anime. Bohužel to je tak všechno, co zaujme. Příběh je chaotický, občas se snaží ukázat nám něco o daných postavách, ale dělá to velmi špatným způsobem, takže na konci stejně nevíme to, co vědět chceme a potřebujeme a pak i slibné postavy vypadaly jako křoví. Bohužel na tom lépe není ani konec, který po všech těch podivných peripetiích vyzní naprosto nedodělaně a jen aby tam nějaký byl.
Celé tohle anime, byť má jistě mnoho fanoušků, kteří na něj nedají dopustit, pro mě bylo jen takový podivný čaj bez barvy a chuti, kterému jsem se i proto dlouho vyhýbala. Snažilo se sice o tajemnou zápletku, ale často díky tolika postavám to bylo trochu překombinované. Nemůžu sice popřít, že anime mělo i pár dobrých momentů, ale ze shounen-ai tam prakticky nenajdete skoro nic. Velká škoda. Mě to bohužel nepřesvědčilo, ani se mi nelíbilo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gaaraneko gaaraneko | Web | 10. ledna 2019 v 17:19 | Reagovat

Na toto anime se chystám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama