Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Dramatical Murder

20. října 2018 v 14:22 | Dahaka
Jméno: Dramatical Murder
Rok vydání: 2014
Počet dílů: 12 dílů
Žánr: Shounen-ai, sci-fi, virtuální realita
Předloha: Visual novela - yaoi
Popis: Aoba vypadá jako normální kluk. Žije spokojeně se svojí babičkou, pracuje v obchodě se starou elektronikou a má malého pejska jménem Ren a pár přátel, kteří to v tomto podivném světě nemají zrovna lehké a často jsou to vůdci gengů nebo podobné individua.
Aobův klidný život se ale změní, když je zatáhnut do virtuální hry Rhyme. Potkává podivného kluka jménem Noiz a začíná zjišťovat, že není tak úplně normální a někdo po něm jde. Jaká je Aobova minulost?

Dojmy: Přepracovaná yaoi BL hra, ze které tak jako v Togainu vystříhali všechno yaoi ale i shounen ai. I tady tím utrpěly hlavně vztahy mezi postavami. Bohužel autoři anime nevystříhali jen tohle a tak mi připadalo, že v anime chybí tolik střípků a věcí, že mi prostě nedávalo za boha smysl, byť se snažilo.
Nápaditá kresba a celý onen svět je ovšem tahounem anime. Bohužel to je tak všechno, co zaujme. Příběh je chaotický, občas se snaží ukázat nám něco o daných postavách, ale dělá to velmi špatným způsobem, takže na konci stejně nevíme to, co vědět chceme a potřebujeme a pak i slibné postavy vypadaly jako křoví. Bohužel na tom lépe není ani konec, který po všech těch podivných peripetiích vyzní naprosto nedodělaně a jen aby tam nějaký byl.
Celé tohle anime, byť má jistě mnoho fanoušků, kteří na něj nedají dopustit, pro mě bylo jen takový podivný čaj bez barvy a chuti, kterému jsem se i proto dlouho vyhýbala. Snažilo se sice o tajemnou zápletku, ale často díky tolika postavám to bylo trochu překombinované. Nemůžu sice popřít, že anime mělo i pár dobrých momentů, ale ze shounen-ai tam prakticky nenajdete skoro nic. Velká škoda. Mě to bohužel nepřesvědčilo, ani se mi nelíbilo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama