Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Hidoi Otoko

20. října 2018 v 17:58 | Dahaka
Jméno: Hidoi Otoko
Rok vydání: 2007
Délka: Onevolume
Žánr: Romantika
Mangaka: Aoi Akira
Popis: Hlavní hrdina Asou se po nepěkném rozvodu se svou ženou setká v baru s mladíkem jménem Nagao. u kterého stráví noc. Nagao mu ale nedá po první noci pokoj a neustále vyžaduje, aby za ním Asou chodil. Jak se zdá, Asou chce jejich vztah ponechat jen v sexuální rovině a brání se jakýmkoliv závazkům. Nagao se ale do něj zamiloval a hodlá ho donutit k nějakým citům. Jak ale překlenou velký věkový rozdíl?

Dojmy:
Manga má příjemnou kresbu, zvláště Nagao exceloval. Dialogy někdy trochu skřípou, protože Asou je prakticky studený ledovec, bez emocí. Sice se občas snaží, ale je to taková marná snaha. Na to, že je o dost starší, mu opravdu chybí empatie. Ale i přes to všechno se mi tohle spojení s mladým klukem, nabitým energií, plným sobeckosti a dětinskosti je docela extrém. Nagao se snaží, aby Asou žárlil, aby ukázal nějak, že ho má rád, ale to je jak hrách na stěnu házet. Ne že by to Asou nechtěl, ale spíš neuměl.
A proto mě tahle manga zalíbila. Některé zvraty vypadaly zajímavě, ale nebyly úplně dotažené do konce. Mangaka se vyhnula patetičnosti a proto postavy vypadaly dost věrohodně.
Překvapivé na manze je, že i přes hodně krátký rozsah dovede příběh těchto dvou docela dobře předvést a nepotřebuje nějaký ultra konec, stačí jen to, že čtenář ví, že tenhle vztah ještě bude těžký. Ale snaha na obou stranách tam je.
Mangaka má rozhodně dobře vykročeno. Kresba trochu připomíná Minase Masaru, cosi budeme povídat. Je tam mnoho sexu, který má nápad i dobré provedení a je sexy. Takže rozhodně za přečtení stojí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama