Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Hizamazu Ai ni Kogareru

21. října 2018 v 11:07 | Dahaka
Jméno: Hizamazu Ai ni Kogareru
Rok vydání: 2007
Délka: Kompilace 5 oneshotů
Žánr: Romantika, ze života
Mangaka: Fujikawa Ruri
Popis: 1. Hibiki pracuje pro velmi významného čínského finančníka, se kterým se zná už od dětství. Nyní pracuje jako jeho ochranka, ale s Buyuem to má těžké. Nejen že se nechce nechat chránit, ale neustále s Hibikim flirtuje. Otázka však zní, kdo koho tady vlastně chrání?
2. Kimura je dětský lékař, který se potýká se sexuálním harašením Youchiho, mladého chirurga, který si vynucuje jeho tělo. Ale Kimura to odmítá dělat v nemocnici, což vede k ostré hádce. Jak se Kimura ale vyrovná s osamělostí? Pochopí city Youchiho?
3. Mahiro je učitelem na univerzitě a je gay. Nechal u sebe občas zůstávat jednoho ze svých žáků, který to nemá doma lehké. Hina by ale chtěl od svého profesora něco víc, než jen chůvu. Mahiro se však tomuto vztahu zuby nehty brání a chlapce raději odežene. Poruší sensei nakonec svou zásadu nezačínat si se studenty?
4. Haru je úspěšný model, který je závislý na svém manažerovi Akim, bez kterého prostě nedovede pořádně pózovat. To je docela problém, a tak se Aki rozhodne ho donutit dospět tím, že ho od sebe odežene. Ale tenhle krok se brzy obrátí proti Akimu.
5.Usa se zamiloval už ve Francii do šéfkuchaře Matsumota, pod kterým se učil. Dostal pak příležitost s ním pracovat jako vrchní kuchař. Zdá se, že jeho láska k Matsumotovi nezmizela, ale je neopětovaná. Když se ale Usa dozví, že objekt jeho lásky chce odjet a pracovat jinde, začne panikařit.

Dojmy:
Mangaka je zajímavá tím, že zraje jako víno postupem let, ale ne vždy se jí zrovna práce povede. Tohle je jedna z prvních prací a jde to na ní trochu vidět. Samozřejmě je tu určitá dávka klišé, ale líbily se mi detaily oděvu i postavy.Charakterově to není vůbec špatné, postavy v příbězích mají smysl, a i dialogy nejsou zlé. Bohužel krátký rozsah nám nedovoluje si užít nějaký děj. Mangaka se snaží o originalitu v tom, že staví i seme do podřízených rolí ve společnosti a práci. Ale bohužel to nemá v té krátkosti takovou sílu. Překvapivě mangace jdou více seme charaktery.
A nebojí se sem tam i podivného vtipu, který zvláště na konci překvapí.
Nejlepší dojem jsem měla z třetího příběhu, protože se mi hodně líbil ten seme učitel. A působilo to hodně silným dojmem.
Není to špatná kompilace, četla jsem mnohem horší. Ale pravdou je, že je už většinou nečtu. Tahle mi ale strašila v koši dva dny, kdy jsem měla stále chuť to dočíst. A to se mi rozhodně nestává. Takže něco na téhle kompilaci nejspíš je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama