Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Kichiku Megane

21. října 2018 v 11:04 | Dahaka
Jméno: Kichiku Megane
Rok vydání: 2008
Délka: Onevolume
Žánr: Drama, psychologické, týrání
Mangaka: Misasagi Fuhri
Popis: Saeki byl průměrný, nevýrazný zaměstnanec, který však před dvěma měsíci dostal od záhadného muže brýle a to ne obyčejné. Když si je Saeki totiž nasadí, stává se z něj naprosto jiný člověk, libující si v perverznosti. V práci se potká se svým nadřízeným Midouem, kterého prakticky donutí k sexu díky oněm brýlím. Začne tak svého šéfa zneužívat na své sexuální hrátky a dokonce ho i vydírat. Ale je tohle to, co Saeki chtěl?

Dojmy:
Původně to byla BL hra, takže je manga dějově a příběhem hodně zvláštní. Pořád jsem měla pocit, že mi něco uniká. Celkově mi zápletka přišla strašně směšná, bohužel v tom špatném slova smyslu. Nebyla uvěřitelná a i chování postav nedávalo moc smyslu a hold bylo vidět, že tvůrci hry cílili jen na zásadní skupinu fujoshi, které mají úchylku na brýle. A toho se držela i manga. To samo o sobě není špatně, ale to zpracování prostě bylo hrozné.
Hlavní hrdina mi byl strašně nepříjemný. Ale sexuální party, byť byly více méně vynucené, byly překvapivě dobře zvládnuté a v tom tkvěla síla hlavního hrdiny. Proto jediná dobrá věc na Saekim je ta, že je ve své podstatě stále podřízený Midoua, i když vám to nepřijde věrohodné.
Kresba se mi nelíbila, je nepřehledná a špatná v detailech. Celkově ta hra asi nebude extra kvalitní a manga se nesnažila o více. Ale kdo má rád něco jako stockholmský syndrom, tomu se to líbit může.
Kdyby manga zůstala v tomhle sexuálním zneužívání, bylo by to dobré. Ale jakmile tam mangaka začala plantat nějaké emoce a city, které neměly pořádný základ, zvrhávalo se to v patos.
Jak snadné je člověka úplně zlomit?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama