Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Koi no Shizuku

21. října 2018 v 11:10 | Dahaka
Jméno: Koi no Shizuku
Rok vydání: 2007
Délka: Onevolume s několika příběhy
Žánr: Romantika, školní život
Mangaka: Kousaka Akiho
Popis: 1. Maya se na nové škole seznámil se spolužákem, který vždy nějak vyčníval , s Narusawou. Jejich vztah se tak nějak vyvinul do mileneckého, ale Maya si začne brzo všímat, že k Narusawovi cítí mnohem víc, aniž by si to zprvu uvědomoval. Bude ale i sexuchtivý Narusawa mít zájem i o něco jiného než o tělesnou lásku?
2. Miykawa má problém se svým sousedem nad sebou, který neustále z balkónu háže prádlo, aby Miykawu donutil jít k němu do bytu. A vždy ho zláká i na jídlo a sex. Ale opravdu to takhle oběma vyhovuje? Přišel by snad k Miykawa i bez důvodu, jen tak? Mají vůbec důvod se vídat?
3. Takabe má velký problém a to nejen v kalhotech. Zamiloval se totiž do svého spolužáka a velmi po něm touží. Nerima však nic netuší a tak chudáka Takabeho nevědomky trápí a ten se snaží nepodlehnout. To ovšem vede k nepochopení a Nerima nechápe, proč se Takabe chová tak divně.4. Kikusui pracuje v kavárně, kterou navštěvují především ženy. Je proto divné, když začne pravidelně kavárnu navštěvovat muž v černém obleku a zřejmě právě kvůli Kikusuiovi. Střetnou se i po jeho práci a muž se představí jako Miyamomo a pozve Kikusuie na večeři. Jak to celé dopadne?

Dojmy:
Mangaka, která začínala na doujinech Lamenta se nám ukazuje se svou rannou manga tvorbou. Kresba je opravdu hodně povedená, díky ní se to skvěle čte. Postavy jsou dost sympatické už od počátku a má to nějakého ducha. Přeci jen námět není úplně nejoriginálnější. Ale má to příjemní vtip a dobře posazenou romantiku. Manga je výborná v tom, že v prvním, nejlepším příběhu odpadá to otravné seznamování a nepravděpodobný vývoj vztahu. Tady už vše je a jen se to rozvíjí. A tak se více mangaka soustředí na dialogy a vykreslení obou postav a jejich vzájemného vztahu.
Druhý příběh už však neměl zrovna takovou sílu, byl trochu divný a ukvapený. Moc mě za srdce nechytil, i když nápad měl opravdu dobrý.
Třetí příběh sice neměl originální nápad, ale opět se tu ukazuje, že autorka umí vykreslovat emoce, když si dá záležet. Opět to tu fungovalo na jedničku a bylo to věrohodné. Trochu urychlený konec, ale vtipný zábvěr příběhu potěšil.
Čtvrtý příběh byl více...dospělější, vyvážený a hrdinové se mi nesmírně líbily. I on byl docela věrohodný a dobře vedený a navíc docela sexy, na rozdíl od ostatních. Možná proto, že tady už jsou hrdinové trochu starší. Bohužel konec příběhu tenhle oneshot totálně zabil, to je obrovská škoda.
I když kompilačky často nečtu, pokud mě zaujme kresba, jako v tomhle případě, občas i ony překvapí, jako tato. Pokud se vám nechce do něčeho dlouhého a komplikovaného, je tohle dobré řešení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama