Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Kousaka Akiho

22. října 2018 v 10:07 | Dahaka

Kousaka Akiho

Narodila se 4. května, ovšem rok jako u většiny ženských umělců v Japonsku není uváděn. Většina yaoi umělců si poměrně hlídá své soukromí a není se čemu divit. Takže co o této ilustrátorce a mangace vlastně víme?
Jak už její narození vypovídá, je ve znamení býka a její krevní skupina je 0.
Momentálně pak bydlí v prefektuře Chiba.
Na rozdíl od mnoha ostatních mangak, které píšou už roky, Kousaka začínala až v roce 2006 právě doujinshi tvorbou a dodnes je členkou dvou cirklů, Wondering Trip ve spojení s Mizuki Sari = spíše doujiny na Fullmetal Alchemist a Gintamu a také cirkle Clawserio ve kterém tvoří doujinshi na vizual novely Togainu no Chi a Lamento, na kterých také začínala svou kariéru. Během pouhého roku se dokázala neskutečně vyšvihnout a to co jiným mangakám trvá například i několik let ona zvládla za pár měsíců a to publikovat svou první originální mangu, se kterou debutovala už v roce 2007. Manga se jmenovala Koi no Shizuku a už s ní se zapsala mnoha fujoshi do srdcí.
Přesto i za 11 let své kariéry toho příliš originálního nenapsala. Zmínit můžu například mangu Furue Tsumore Shiawase no Hana a nebo novější dílo z roku 2011 Dokusen Kenrisho.
Je to dáno i tím, že je spíše ilustrátorkou, kreslířkou a tak také často spolupracuje na pracích jiných yaoi umělců, jako například u mangy Oppabu Crown či různé novely a doujinshi.
Kousaka Akiho se vyznačuje opravdu pěknou, čistou a krásně přehlednou kresbou, nebojí se detailů a umí dávat důraz na jednotlivé dění v manze. Také velmi dobře zvládá charaktery hrdinů a jejich předvedení a vedení příběhu, což je velmi dobrá kombinace. Občas ale trochu bojuje s dialogy a trochu uspěchaným dějem, ale to se dá veskrze odpustit.Její silnější stránkou je rozhodně samotná kresba, ve které vždy excelovala.

Doujinshi na Togainu: Togainu no Chi DJ RagDoll

Doujinshi na Lamento: Lamento DJ - Come Into Blossom

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama