Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Minase Masara

29. října 2018 v 17:46 | Dahaka

Minase Masara


Minase Masara se narodila v prefektuře Iwate, 16.12. 1976. Jejím znamením je tedy střelec a krevní skupinu má B.
Co o sobě sama prozradila v rozhovoru bylo, že má velmi ráda kočky (jako mnoho japonců a hlavně fujoshi mangak) tak také si ráda pochutná na dobré čokoládě. Naopak nesnáší brouky, chyby, zvláště ty své, o kterých si je při práci třeba vědoma, a také překvapivě pastu s červených fazolí, která je běžnou náplní několika sladkých pochutin v Japonsku

Nyní trvale žije v Tokiu, ve svém domě. K publikování mangy se dostala už v roce 2003 poměrně netypicky, jelikož většina mangak začíná na doujinshi, Minase rovnou počala kariéru krátkými oneshoty či onevolume. První její publikovaná práce tak byla manga s názvem Tsugunai no yukue. Od té doby zůstala věrná tomuto onevolume rozsahu, který jí vyhovuje. Její kresba se o dost zlepšila, ale stále jsou tam naprosto stejné charakteristické rysy nejen u postav vzhledově, ale často i charakterově. Proto je mnohými nazývána jako "kopírka" jelikož její mangy jsou si velmi podobné dějově, příběhově i postavami. Mnoho fujoshi díky tomu Minase Masaře nikdy na chuť nepřišly. Když k tomu přidáme i fakt, že onevolume docela chrlí jedno za druhým a i po těch patnácti letech je stále velmi aktivní mangakou.
Je pravda, že její příběhy nejsou tolik rozmanité a navíc často jejich kvalita kolísá od poměrně dobrých po průměrné. Přesto jsou její práce hojně překládány do jiných Evropských jazyků. Několik jejich mang má jak anglickou licenci, tak jsou licencované i v Německu a například i Španělsku. V angličtině jde mnoho jejich mang snadno koupit na amazonu či jiných internetových knihkupectvích a překvapivě nejsou tak drahé. To už jasně vypovídá o tom, že její práce jsou oblíbené i v zahraničí, nejen v Japonsku.

O této mangace není tolik dalších věcí známo. Poměrně dost si chrání své soukromí, což se dá pochopit, kvůli její rodině. Je již několik let šťastně vdaná, má dvě děti, syna a dceru a manžel jí v její práci plně podporuje.
Bohužel se mi nepovedlo dohledat nějaké její osobní stránky, či jiné sociální sítě, což je docela škoda, zrovna tato mangaka vypadá jako docela zajímavý člověk (na stalkování).

Její díla:


Mangy:
Gokujou no Koibito, Lovers Position, Take Over Zone, Unbalance na Netsu, Shortcut Love, Daikirai na Aitsu!, Doukyonin no Binandomo a další.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama