Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Otodokeshimasu

10. října 2018 v 16:31 | Dahaka

Jméno: Otodokeshimasu
Rok vydání: 2010
Délka: 1 volume
Žánr: Romantika, soubor krátkých příběhů
Mangaka: Katou Setsuko
Popis: 1. Hasegawa pracuje v oboru donášek a tak potkává i svého klienta Aogakiho, který je známý návrhář a není k Hasegawovi moc přátelský. I tak mu ale neustále podstrkuje čokoládu, kterou chudák kluk nejí. Proč to vůbec dělá?
2. Ootomo se zamiloval do souseda Ichikawy, ale nikdy mu to neřekl. Jejich osudy spojí až Ichikawova kočka. Ootomo doufá, že díky ní si bude moci se svým sousedem více promluvit. Ale co když oba mladíci přemýšlí stejně?
3. Shibata pracuje brigádně jako prodejní maskot v kostýmu plyšového medvídka. Tak také u lékárny potká svého spolužáka ze školy Takeuchiho, kterého má rád. Ale jeho práce maskota se mu trochu vymstí. Dostane Shibata příležitost se Takeuchimu vyznat?
4. Atsuhiro má dost nečekané probuzení po propité noci. Když se vzbudí, je zasednutý svým obchodním partnerem Matsukurou, který mu nakecá, že spolu v noci měli sex. Atsuhiro si ale nic z toho nepamatuje. Ale opravdu se to stalo?
Manga obsahuje ještě další tři příběhy.

Dojmy: Ze začátku mě dost překvapila kresba mangy. Tuhle mangaku neznám a její styl byl takový zvláštní, netypický. Hlavně kresba očí, vlasů, hodně propracované detaily. První příběh nebyl ani moc ukecaný, ale pořád tomu něco chybělo.
A tohohle pocitu jsem se nezbavila celou mangu. Mangaka se bohužel specializuje spíš jen na kresbu a příběhy jí moc po scénáristické stránce nejdou. Proto je v manze také tak málo textu.
Příběhy, byť měly dobré hrdiny, byly příliš krátké a jen náznakové a sotva se nějaký vztah zrodil, příběh skončil, navíc mnoho z nich stavělo na dost chatrných základech k lásce a k pocitům, což mě docela iritovalo.
Manga mi toho ale celkově moc nedala a nebavila mě. Ani jsem všechny příběhy nedočetla, jen je prolistovala a myslím, že jsem o nic podstatného nepřišla. Pokud si chcete užít jen obrázky, je to rozhodně vhodná manga. Příběh, dialogy či cokoliv, co postavy vypouštějí z úst, není zrovna dobré.
Jen za tu kresbu zvedám známku o bod nahoru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama