Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Dorama

Ai No Kotodama 2 Sekai no Hate Made

10. října 2018 v 17:17 | Dahaka
Jméno: Ai No Kotodama 2 Sekai no Hate Made
Rok vydání: 2010
Délka: 90 minut
Žánr: Drama, romantika, ze života
Popis: Sasaki se přestěhoval do nového bytu a poprvé se tak osamostatnil kvůli nové práci v IT oddělení, ve které zrovna neexceluje. A právě tam se střetne s produkčním manažerem Tamuem kterého hned od počátku obdivuje a snaží se i sám díky němu zlepšit. Brzy si ale Sasaki všimne, že nemyslí na nic jiného, než na Tamu. Je to snad láska? A jak příběhem zamíchá Sasakiho kamarádka z dětství Sawako, která po něm vyžaduje vrácení Matriošky?

Dojmy:
Hned od první chvíle se mi to moc nepozdávalo. Mělo to více komediální nádech a hlavní hrdina mi až neuvěřitelně lezl na nervy svou komičností a Uenobori svým hereckým talentem. Iritoval mě i jeho hlasový projev, takže jsem si nebyla jistá, zda to dokoukám. Naštěstí jeho interakce s druhým hrdinou příběhu byla docela roztomilá a Kawai táhl celý herecký výkon na svých bedrech. Navíc když se tam zjevil i Tachibana z prvního filmu a ostatní známé tváře, bylo to příjemné překvapení. Ovšem fetiš Sasakiho na ruce to přebít nemohlo. Věřím, že v manga předloze tohle asi nebylo vůbec trapné, ovšem dorama v tom excelovala a to mi vadilo.
I zde mi sedla kamarádka z dětství, která příběh trochu zkomplikovala, jako v prvním filmu, dokonce se mi zalíbil i hudební podkres a postupné klubání toho trochu hloupého vztahu. Tama a jeho postupné uvědomění si svých citů k takovému mladému teleti, to bylo velmi pěkně nastíněné. Dokonce i zde mě překvapil nečekaný zvrat a interakce Tami a Sawako byla kouzelná.
Film se mi zdál až příliš dlouhý, na rozdíl od prvního Ai no Kotodama mi přišel i o dost nudnější. Ale co mají oba filmy společné je trochu hořkosladký opravdu povedený konec milostného trojúhelníku. A na ten se přeci jen vyplatilo si počkat.

Doramy

10. října 2018 v 17:13 | Dahaka

Ai no Kotodama

10. října 2018 v 17:07 | Dahaka
Jméno: Ai no Kotodama
Rok vydání: 2007
Délka:72 minut
Žánr: Drama, romantika, ze života
Popis: Tachibana a Otani byly spolužáci na vysoké. Oba k sobě cítili lásku už na škole a tak po jejím dokončení prohloubily svůj vztah a začali spolu bydlet. Oba jsou dost rozdílní a často tak mezi nimi dochází k menším konfliktům a nejistotám, zvláště protože Otani není moc otevřený. Se vším ale zahýbe jejich bývalá spolužačka Yuki, která vyzná Otanimu lásku. Dovede vztah dvou chlapců ustát i tuhle zkoušku? Pochopí Yuki, že Otaniho srdce patří někomu jinému? A pochopí to hlavně sám Otani?

Dojmy:
Zprvu jsem se bála hereckých výkonů. Nemám ráda japonské hrané filmy, jelikož jsou naprosto jiné od amerických či evropských. Je tam jiný styl herectví, jiná gesta a výrazy, příběh plyne jinak a všechno je takové hodně přehrávané. Hlavní aktéři se mi ale líbili, a to mě u této doramy dost drželo.
Film má příjemný lehký humor, jistou dávku romantiky, která se tak letmo trousí, je tam i spousta žárlivosti, pochybností a podobně. Charakterově jsem velmi oceňovala právě Yuki a také Otaniho a ten jeho geniální kamenný výraz. Tachibana už mi tolik nesedl charakterově, ale na konci si dost šplhnul. I tak pro mě doramu táhl právě herec
ním a to je na něm to geniální. Vyjadřování emocí je sice občas dost na pěst, ale věřím, že fanoušci anime a mangy to dokOtaniho.
Japonci jsou však detailisti, tenhle film vypadal naprosto jako ze života, s běžnými starostmi i chová
ážou spolknout i s navijákem. Film má totiž svůj základ ve stejnojmenné yaoi manze, kterou jsem sice nečetla, ale nijak to nevadilo, abych pochopila děj. Co mě na filmu bavilo, byly překvapivě dialogy, ve kterých se skrývalo mnohem víc, než bylo na první pohled znát a také to jejich dovádění a škádlení, které bylo strašně roztomilé Až jsem jim to vážně záviděla. Kdo zná japonskou náturu, ví, že Japonci nic neříkají přímo a vše obalí do náznaků, gest, pohledů. A ve vztahu takové věci jsou o to horší a proto tak snadno vznikají nedorozu
mění. Film měl několik zajímavých zvratů, jako přítele Alfréda, nebo Yukino vyznání, které i pomalu plynoucí romantický film hezky okořenily.

Přesto mě mile překvapilo, že měl film nějaký vývoj, ať už postav i jejich vztahu, který si prošel pořádnou zkouškou, tak i příběhově. A velmi pěkný, ucelený konec, tomu dodával ještě o stupínek větší romanci, na kterou se krásně dívalo.
Kolem a kolem, je to opravdu pěkný film, což jsem nečekala a podívanou jsem si užila od začátku do konce. Nelituju, že byl mým prvním. Jen se trochu bojím, že pro ostatní BL drama nasadil laťku příliš vysoko. Byl to však příjemný zážitek. Jednoduchý, a příjemný
 
 

Reklama