Blog, zaměřující se na japonský žánr yaoi/shonen-ai
a homosexuální vztahy dvou chlapců/mužů.

Typy na shipy

Alec - Magnus = Malec

20. října 2018 v 18:04 | Dahaka
Pár: Alec - Magnus = Malec
Jméno: Shadowhunters
Tvůrce: Ed Decter
Stanice: Freeform - USA
Rok: 2016 - 2019
Délka: Tři série

Dojmy: Když toto "dílo" vyšlo jako novinka, zaujalo mě to. A bohužel ne tím, čím by mělo. Netušila jsem o tomhle seriálu nic, ani že má nějakou knižní předlohu, kterou si většina lidí chválí. Byl to prostě takový ten teen fantasy seriál s upíry, vlkodlaky, a s lovci stínů. Mělo to zajímavý koncept a hlavní hrdinka...no byla to láska na první pohle
d, alespoň vzhledově mi přišla krásná. A proto bylo rozhodnuto že to prubnu. Neměla jsem tušení, že tam bude nějaký gay pár. Brala jsem to jako zabití nudy.

Bohužel za mě musím říct (a doufám, že neurazím fanoušky seriálu), že je to....velmi špatně dělaný seriál. Od zápletky, která je strašně klišovitá a až stupidní, po herecký výkon většiny osazenstva, po dialogy a scénář, který občas sice umí překvapit, ale jinak je to...trochu utrpění.
Proto jsem ani nechtěla koukat na druhou řadu.
Dvě věci mě ale k tomu přesvědčily. A to právě tenhle opravdu krásný pár, který jsem si zamilovala. Tentokrát trochu jinak než u Spartaka. Tady občas chytám ty typické fangirl nálady 16. leté dívky, když ty dva vidím. Jsem na to stará, i na tenhle žánr, ale Alec a Magnus...od první chvíle srdcovka. Nestojí to na nějakém sexu, nebo na nějaké živočišné touze, spíše je to takové...jemnější. Alecovi úsměvy berou dech samy o sobě. A výborné herecké ztvárnění Magnuse od Harryho Shuma Jr. nemá prostě konkurenci. (Znát ho můžete třeba z Glee, které šlo mimo mě).
I herec Matthew Daddario jako Alec se opravdu snaží. Ne vždy úspěšně, ale stále to v kombinaci s Magnusem dává skvělou dvojku.

V první řadě jsemnečekala, že budou mít nějak silnou linku, ale pár zvratů mě dost překvapilo (slavná svatební scéna). A ve druhé řadě už dostaly trochu více prostoru, což je jedině dobře.
Protože nebýt Maleka, asi bych seriál dávno dropla. Velmi ráda si pouštím Malek AMV, překvapivě jsou pěkně udělané a je tam hodně materiálu. A i když si v seriálu prošli už pár zkouškami, těším se na jejich další osud a doufám, že tvůrci jim budou nadále dávat dostatečný prostor.

Agron - Násir = Nagron

14. října 2018 v 13:26 | Dahaka

Agron - Násir = Nagron


Spartacus: Blood and Sand

Seriál vznikl v USA na stanici Starz v roce 2010 a dostal původně 3 série.
První řadu jsem shlédla docela rychle, to jen proto, že mám období středověkého Říma ráda (a protože Lucy Lawless). Ale nijak mě to nelákalo pokračovat. Až po letech mi kdosi vyspoileroval tento úžasný sexy pár jedním AMV a to bylo důvodem, proč jsem dokoukala i zbylé dvě řady. A nelituju toho. Byla to láska na první pohled.
Tahákem seriálu je nejen spousta krve, akce, sexu a polonahých a nahých chlapů i žen, ale velmi povedený vizuál, dech beroucí sundtrack a historické období.
Ale pro nás fujoshi je tohle jen hezký bonus. Hlavní je přece tento pár. Germánský gladiátor Agron, který spolu se Spartakem unikl z otěží svého pána a vydal se na cestu osvobozování otroků. A tak také narazil na Nasira, Syrského otroka, který se přidal k jejich armádě a také do Agronova srdce.
Jejich vztah byl trochu bouřlivý, nepostrádal obavy, machrování, strach a žárlivost.
Pro mě ale naprosto geniálně zahrané. Všechny ty pohledy, úsměvy...naprosto z toho čišela ta spřízněnost i v těch nebezpečných podmínkách.
A to vše díky skvělému hereckému obsazení.

Daniel Feuerriegel - australský herec - Agron
Pana Hema Taylor - Nový zéland - Násir


Pro mě je tenhle pár jasnou srdcovkou. Ráda si dodnes ještě pouštím AMV s nimi. V mém srdci i nadále zůstanou.
Překvapivě nebyli ale jediným homo párem v seriálu. Bohužel dalšímu páru nebyla věnována skoro žádná pozornost.
V roce 2011 dokonce vznikl 6 dílný perquel - Spartacus: Gods of the Arena, ale ten už nám nic homo nenabídl. I tak se mi velmi líbil, protože Ganicus a naprosto skvělý Manu Benett jako Crixus.

Takže pokud máte rádi starověký Řím, nevadí vám krev, akce, sex a nahota, rozhodně zkuste. Pokud už vás nezaujme Nagron pár, shipovacího materiálu je tam přehršel, jen mít fantazii.
 
 

Reklama